Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi van a pesti galambokkal?

Mi van a pesti galambokkal?

Figyelt kérdés
Ezt most komolyan kérdezem... A Nyugati pu. környékén néztem a galambokat, és szinte mindegyiknek sérült a lába. Vagy nincs, csak 1,5. Ezekkel mi történt, mert el se tudom képzelni...
2010. márc. 18. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
szerintem egyszerűen génhibásak :)
2010. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
levágta a vonat esetleg? :s Nem tudom
2010. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont úgy gondolom, a túlélésért való "harcban" lettek ilyenek. A képlet egyszerű sok galamb van, amik ráadásul nem is egy csapatba tartoznak. Kevés az élelem, kevés a fészkelőhely. Ehhez még hozzájön az, hogy az épületeket próbálják védeni, szegeket tesznek ki, hogy a madarak ne tudjanak leszállni, rácsok vannak, hálók, be is akadhat egy galamb lába, és ha túl akar élni, akkor inkább megválik a lábától, mint az életétől.

Bár én gondolom, hogy a házigalamb nem való nagyvárosba, pályaudvarra.

2010. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Először én is a vonatra gondoltam, de aztán ezt elvetettem. :D A 3. válaszolónak igaza lehet. :)
2010. márc. 19. 14:35
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem csak a Nyugatinál. A Keletinél, a Délinél, más városokban, mindenütt. Patkányirtót nekik!
2010. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Lefagy télen, a macskák, patkányok leharapják, de a leggyakoribb ok a fagyás.
2010. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, hogy bálamadzag gabalyodik a lábukra és elszorítja, leszárad...

Ami a tarlóra a trágyából kerülhet.

2010. márc. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NanoBattery ***** válasza:
25%

Ha a fészkelő helyük piszkos és megázik, akkor kiskorukban, azaz mikor még fiókák a lábuk beleragadhat az ürülék és a fészeknek összeszedett műanyag zsinegekbe stb… :(

Mikor eléri a repülési kort, szerencsétlen a lábánál fogva, fogva tartja az ürülékbe ragadt és megszáradt fészek, így az már amúgy is elhalt szegény Galambnak a lába elüszkösödik és szabályosan leszakad, mikor többszöri neki lóduláskor elakar szállni. :,(,..

Ennyi az én magyarázatom, sajnos fiatal koromban nekem is leszakadt egy Galambomnak a lába, mert bele tapadt az ürülékbe. :,(,..

Pedig hetente, max. két hetente kitakarítottuk, ha úgy jött ki a dolog és mikor még fél idős fióka volt és ki akartam emelni a fészek táljából, hogy takarítsam a helyüket, sajnos nem vettem észre és az egyik lába szegénynek leszakadt, gondolhatjátok, hogy mennyi vér volt, mivel neki még csak nem is volt elüszkösödve a lába, csak bele ragadt az egyik az ürülékbe, én meg nem vettem észre... :,(,...

Ennek már vagy 20 éve, szerencsére, azóta ilyen nem fordult elő velünk. :)


Ui.

Még annak sem vettem el az életét pedig Ő általam vált 50%-os rokkanttá. :,(,..

Sőt, ha jól tudom kb. megélt 8-10 évet és mindig mikor megláttam sántikálni, eszembe juttatta, hogy mit tettem, még ha nem is volt szándékos, így vigyáztunk is rá és gyakran a kezünkbe vettük simogatni, tulajdonképpen jól is járt, mert a kedvencünké vált és szerintem érezte is… :)


A másik feltevésem nekem is a riasztásuk és távoltartásuk miatt kitett hálók okozzák, de az is lehet, hogy egy köcsög sportot űz belőle és a lábukat a céllövöldében alkalmazott hurkapálcáknak nézi, mert az ilyen nem is tudja magáról, hogy beteg… :(

Ha így van, akkor remélem az Isten meghálálja neki vagy az egyik szeretett hozzátartozóján keresztül… :(

2011. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!