Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel lehetne a hullámos...

Mivel lehetne a hullámos papagájomat "lenyugtatni"?

Figyelt kérdés

Volt két hullámos papagájom, fiú és lány, akik kb. négy évig egymás mellett éltek, jól elvoltak, szerették egymást. Aztán úgy három hete elpusztult a fiú, de mivel tudtam, hogy nagyon rosszul érzi magát egyedül a lányka, rá pár napra vettünk neki egy új társat.


Csak valamiért ez az új fiú ilyen idegbetegnek tűnik. Mármint, az előző, ha elkezdtem zongorázni vagy ha valami zenét hallott, kedvesen csipogni kezdett, meg nyugodt típus is volt és nem volt olyan, hogy felébresztett volna reggel.


De ez a mostani fiú ha zenét hall, akkor ilyen szörnyű fülsiketítő hangon rikácsolni kezd, összevissza rángatja a testét, szerintem a lányt is halálra ijeszti. Tudom, hogy ezt a reggeli hangoskodás dolgot ráterített textillel orvosolni lehet, de azon, hogy ilyen nyugtalan, hogy lehet segíteni?


Lehet, hogy azért ilyen, mert nem szoktam kiengedni szálldosni? Csak azért nem tettem, mert se a lány, se a régebbi fiú nem volt soha hajlandó magától kirepülni...


bocs, hogy ilyen hosszú, de remélem lesz valaki aki elolvassa :/


2011. aug. 11. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy rángatózik? Ha előre hajol és hirtelen mozdulatokkal jobbra-balra mozgatja a testét,felemeli a szárnyit,repked a szárnyival rikácsolás közben akkor bizony azt jelzi hogy repülni akar.

Mekkora a kalitka? Mivel jeleznie kell a repülési szándékát gondolom nem túl nagy. Szerintem nyisd ki a kalitka ajtaját(óvintézkedések után). Lehet hogy 1 vagy több hétig nem foglalkoznak majd vele de ha egyszer kijönnek akkor utána szinte követelni fogják a napi reptetést mert rájönnek hogy milyen jó szórakozás.

2011. aug. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem a régi fiú és a tojó nem azért volt nyugodt mert ilyen volt a természetük hanem azért mert beletörődtek abba hogy örökre a kalitkában kell maradniuk és soha nem jöhetnek ki. Így aztán nem is próbálták felhívni a figyelmedet arra hogy ki akarnak jönni repülni. De az új hím ezt ugye még nem tudja ezért ő még próbálkozik hátha kiengeded.
2011. aug. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, meg fogom próbálni, csak az a baj, hogy a tojó elég kis esetlen a repülésben, már akkor ilyen volt, mikor megkaptuk. Már volt, hogy véletlen kirepült, de akkor is pár másodperc repülés után kábé lezuhant szegényke...

lehet, hogy megerősödne, ha egyszer kitalálna a kalitkából?

meg maguktól visszatalálnak utána? :$

2011. aug. 12. 00:33
 4/7 anonim válasza:
Igen először bénán repülnek, nekirepülnek ,leesnek aztán egyre ügyesebbek. igen vissza is találnak.Igaz nekem nem szívesen megy be .
2011. aug. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az elején még mindegyik össze-vissza esik de idővel belejönnek és felfedezik a lakást. Általában visszamennek enni vagy pihenni. Tegyél egy ülőrudat az ajtóba kívülről is hogy könnyebben megtalálják az ajtót. Előfordulhat hogy az első pár alkalommal nem találnak be. Ilyenkor próbáld meg egy hosszú ülőrúd végére felültetni őket és betenni. Ha nem megy emeld fel a kalitkájukat és tedd eléjük az ajtót hogy be tudjanak ugrani.
2011. aug. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát köszönöm, majd megpróbálom :)
2011. aug. 12. 17:12
 7/7 anonim válasza:
47%
Fejlövés
2011. aug. 29. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!