Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fiatal tojó hullámos papagájna...

Fiatal tojó hullámos papagájnak lehet adni homokfürdőt vagy rendes vízes fürdőt?

Figyelt kérdés

A papagájomat tegnap délután először kiengedtem a szobámba... Felrepült a szekrény tetejére és nézelődött... Fél óra múlva eléraktam az ujjam, rárepült és lehoztam az ágyamra! Ekkor szerette meg a simogatást... Eddig szerintem kicsit félt még az ujjamtól! Nah de arra gondoltam, hogy adni kéne neki egy nagyobb tálba neki vizet! Gondoltam itt megkérdezem azért:


Nem fázhat meg a vízben, ha fürdik? Homokfürdőt lehet adni neki?


2011. aug. 19. 10:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél a szekrény tetejére valamit amitől fél hátha akkor keres egy alacsonyabban lévő helyet ahol tudsz vele foglalkozni. Úgy szelídítsd kint is mint a kalitkában tehát először csak legyél a közelében majd próbáld etetni,stb.

Nem kell beletenni a vízbe. A kalitkában ha akar bele megy. Kint pedig szoktasd hozzá egy műanyag tálhoz. Ha fél tőle akkor tegyél a tálba pl. fürtös kölest hogy a tál jó dolgot jelentsen neki. Majd tegyél bele vizet és tedd mellé és csald a szélére. Pancsolj az ujjaiddal a vízben hogy lássa nem üres. Esetleg egy kicsit fröcsköld le. Ha akar ezek után biztos belemegy fürdeni.

2011. aug. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. aug. 19. 22:22
 13/17 A kérdező kommentje:
Mitől félni, amit a szekrényre tehetek?
2011. aug. 22. 08:26
 14/17 anonim ***** válasza:
Általában a színes vagy zörgő dolgoktól szoktak félni. Pl. zacskó, színes rongy vagy doboz,stb.
2011. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az enyémek szeretik a színes, zörgő dolgokat...:) Erre épül az összes papagájjáték..:D Amúgy, ha kinézte magának a szekrénytetőt, akkor elkönyvelheted, hogy az lesz a kedvenc helye, nem fog elmenni onnan, ha csak nem teszed olyanná, hogy ne tudjon leszállni rá.
2011. aug. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Régen az én hullámosomnak is a szekrény és a függöny volt a kedvenc helye. De amióta rendeltem az internetről pár kinti játékot és beletűztem pár leveles fűzfaágat sose megy máshova csak erre. Te is csinálhatnál valamilyen játszóteret a kalitkája tetejére/közelébe hátha jobban tetszik neki vagy pakold tele a szekrény tetejét hogy ne tudjon rámenni.
2011. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat!
2011. aug. 27. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!