Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen gyümölcsöket lehet...

Milyen gyümölcsöket lehet adni a hullámos papagájoknak? És a nimfának?

Figyelt kérdés
Előre is köszi.
2011. aug. 20. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom a hullámos papiknak lehet adni almát ,répát, főzhetsz nekik tojást de abból CSAK A FEHÉR RÉSZÉT EHETIK mert a sárgájától megfulladnak a fehér tojásrészt vágd apróra!a nimfákat nem tudom mert nekem csak hullámos papim van :) ja és a teát is szereti mert az enyémből mindig iszik
2011. aug. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hullámos papagájok szeretik az almát(mag nélkül) és a répát.. Enyémeknek ez a két kedvenc!

A tojást pedig 25-30 percig kell főzni, félbevágni, villával szétnyomdosni és arányában több fehérjével tálalni nekik! (nem fulladnak meg a sárgától, ha arányában több fehérjével tálalod) A tojásra reszelhetsz még egy kis répát.. Úgy jobban fog izleni nekik! :)

2011. aug. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit az enyémek szeretnek: alma, répa, uborka, paradicsom, körte, saláta, főtt krumpli, főtt tojás (fehérjével és sárgájával, jól összenyomkodva apróra, arányában tényleg több fehérjével.) Ezen kívül szoktam adni nekik tyúkhúrt, pitypanglevelet, fűzfaágat levéllel, szénát (ezzel leginkább csak játszanak, és a nimfa élvezi a legjobban), meg a szokásos madárcsemegéket: mézesrúd, szárítottgyümölcsös rúd, tojásos keverék, stb.
2011. aug. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Sárgarépát hetente többször és főtt tojás hetente-kéthetente KELL nekik adni. A többit lehet adni de nem kötelező.

Soha nem szabad nekik adni narancsot, káposztát, karalábét, karfiolt, spenótot, sóskát, kelbimbót, paprikát, avokádót, citromot, diót, fekete napraforgót, mogyorót, sajtot.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, házi salátaféléket(ritkán kapjanak)(bolti permetezés miatt mérgező), barackot(mag nélkül), banánt, kivit, paradicsomot, epret, szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répa féléket, tököt(főve), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve), szárított kenyeret(mértékkel), háztartási kekszet.

Minden gyümölcsöt,zöldséget alaposan megmosva és héj nélkül ehetnek.

Tojást,krumplit,rizst,stb. csak vízben szabad főzni a madaraknak só,stb hozzáadása nélkül.

2011. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettetek!!:)
2011. aug. 20. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!