Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet ezt megtanitani a...

Hogy lehet ezt megtanitani a papagájoknak?

2011. szept. 27. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Engedd ki a szobában és tanítsd meg neki hogy vissza menjen hozzás. Ha vissza megy akkor adj neki valami jatalmat. Aztán ha ez már jól megy vegyél madár hámot pórázal és vidd ki és azon reptesd oda kint a szabadban. ez kb. 1-2 hónapig csináld. Aztán el engedet. De nagy a kocskázat lehet hogy vissza megy hozzád lehet hogy nem. arra hogy nem megy vissza kb. 60%esélyed van. Hogy vissza meg arra kb.40%.
2011. szept. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem érdemes kockáztatni.

Én egész nyáron meghosszabbított hámmal reptettem a 2 nimfámat. Már régóta megtanítottam nekik hogy ha hívom őket jöjjenek de ez kint semmit se ér. Repülés közben hiába szólongattam őket nem figyelnek rám. De más módszerrel megtanítottam nekik hogy ha elreptetem őket jöjjenek vissza és ne a földre szálljanak le. Tehát az 1. válaszoló szerint már hám nélkül is kivihetném őket de nem fogom. Ritkán de előfordul hogy nagyon repülni akarnak így visszajövetel helyett körbe-körbe repülnek ahogy a póráz engedi őket(de ha tehetnék még messzebb mennének) majd leszállnak a földre. Ha ez hám nélkül történne valószínűleg nem látnám őket többet.

2011. szept. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
ezeket a madarakat ő nevelte fel kézzel és már kicsi koruk óta csinálja ezt velük gondolom!
2011. szept. 28. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!