Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy vágjam le a pulykáimat...

Hogy vágjam le a pulykáimat szakszerűen, hogy ne kínlódjanak?

Figyelt kérdés
Van 5 pulykakakasom, kb. 25 kilogrammosak . Láttam egy pár videót, de mindegyik olyan barbár módszernek tűnik, szeretném valahogy kíméletesebben megoldani.
2011. szept. 2. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem tudom, hogy lehetne kiméletesen..:S én nem tudnám megtenni sehogy sem... nekünk tyúkjaink vannak és azokat anyu szokta levágni.. egy párszor sajnos láttam is, és ő megfogja lefogja a szárnyukat, vagyis hát rálép a lábával úgy a tollára, hogy ne birjon csapkodni meg hogy ne törjön el neki ha csapkod és aztán elvágja a nyakát... nem tudom, hogy van e ennél kiméletesebb módszer... de én nagyon nem szeretem az ilyesmit, hiába ez a természet rendje..:S:S túlságosan sajnálom őket.:(
2011. szept. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!


Mifelénk tápos zsákba húzzák a pulykát, csak a feje látszik ki. ( a rúgás miatt) És baltával lecsapják a fejét. Nem hiszem, hogy érzi, annyira gyors az egész.

2011. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De akkor miért vergődik,ha nincs feje? Nem lenne jobb berúgatni először? Van fekete ribizlim, amit leszűrtem a borról. Eléggé nagy alkohol tartalommal maradt meg benne.
2011. szept. 3. 18:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mozog mert az ideg mozgatja.Én láttam már lefejezett tyúkot pár lépést szaladni.Ha gyors vagy nem fog neki fájni.
2011. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sőt, elvágott torkú liba feleszi a kukoricát, a lyukon meg hullik kifelé, meg szalad egyet az udvaron félholtan... Sokat vágtunk nagymamámnál gyerekkoromban, mindig a 2 gyerek feladata volt leszorítani, amíg megdöglik...Akkor tetszett, ma már nem annyira. Még egy kakast is nagyon kell szorítani a földhöz.
2011. szept. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi úgy suoktunk csirkét vágni hogy össze kötjük a lábát és megfogom a szárnyát és apum egy baltával lecsapja a fejét és nem szenved. De persze még ilyenkor ráng egy kicsit és csapkod ez az idegek miatt van.
2011. szept. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

te normalis vagy ha levagod a fejet egy percig el az agya jo a testevel nem erez fajdalmat de a fejevel erzii a nyakat

ezert ne vagd le a fejet mert ugy meg el az agya inkabb lodd

fejbe vagy hasitsd kette a lenyeg az hogy az agya seruljon meg

2011. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!