Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kereskedőtől vett nimfáknál...

A kereskedőtől vett nimfáknál gyakori az egyensúlyi probléma, vagy csak én fogtam ki egy kissé ingatag példányt, netán valami betegség?

Figyelt kérdés

Kereskedőtől vettük, állítólag egy-két hónaposan került hozzájuk, és nagyjából fél évet volt egy kis kalitkában a boltban, mielőtt megvettük. Itthon óriáskalitban van, minden reggel kiengedem a hullámosokkal, és csak este kell hazamenniük, mikor sötétedik.


De. A nimfa, mikor idekerült, elég esetlen volt, nem tudott koordinálni, esett egyik ágról a másikra, ha rá akart ugrani az ülőrúdra, vagy fél percig szugerálta, és kerülgette, mire összeszedte a bátorságát, és szabályosan becsapódott, annyira nem tudta a saját testét irányítani. A repüléshez is kellett pár hónap, leszállni szépen még mindig nem tud, inkább zuhan, de az már egész jól megy neki.


Ezeket tudom, hogy az élete első felében töltött bezártság okozta, ilyent a hullámosaim is csináltak-kinőtték.


De a nimfa azóta, bár irányítani már tudja magát, repülni csak akkor akar, ha nagyon muszáj, gondolom a landolás miatt, de két lábon nagyon szépen eljut A-ból B-be. Csak csinál olyanokat is, hogy ül az ülőrúdon, és egyszercsak elveszti az egyensúlyát, fejjel lefelé lóg, és a szárnyaival egyensúlyoz, amíg talál kapaszkodót, h vissza tudjon ülni.

Ma reggel meg.. ahhoz, hogy kijöhessenek, "puszit" kell először adniuk az ujjamra. Ez "nyitja" nálunk az ajtót. Kérem a puszim, nézi az ujjam, belebambult, majd megint előreesett, ha nincs ott az ujjam, leesik szegény, abba tudott csak megkapaszkodni. Utána percekig fél, mert ezekre a hirtelen beszédülésekre ő sem számít.


Ezt leszámítva semmi baj vele, élénk, játékos, okos, érdeklődő, de két-három hetente produkál ilyen meglepő dolgokat.


Volt már valakinek ilyene?


2011. júl. 21. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is szokott fejjel lefelé lógni.


Lehet hogy a bezártság miatt van, mert ott az élet abból áll, hogy ül a rúdon, jönnek-mennek emberek, odatotyogni a kajához, visszatotyogni a helyére, aludni, felébredni, visítozni. Nem tud a ketrecben jól mozogni

2011. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, de nálunk ez a probléma megszűnt. Fél éve van itt, repülni úgyahogy megtanult, sosem lesz "profi", de nem baj, ezek a beszédülések jobban zavarnak.. mikor egyhelyben ül, és úgy veszti el az egyensúlyát.


A "lógást", mikor sast játszanak, azt ismerem:) De ő ilyent csinál anélkül is, hogy akarna.. egyszerűen csak elveszti az egyensúlyt, és lefordul. Onnan tudom, h nem direkt csinálja, mint a nyújtózkodásokat általában, hogy félelmében néha sikít is egyet, és teljesen lelapítja a tollát, és látni a szemén a "WTF"-ot. Meg ez a mai is.. csak úgy lezuhant..volna, ha nincs ott az ujjam.


Meg a múltkor fel akart repülni a virágtartóra, de a végén a földön kötött ki az asztal alatt, valami megint nem stimmelt nála induláskor.

2011. júl. 21. 14:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Az egyik nimfámat kb. fél évesen vettük. Ott ahonnan vettük mindennap ki volt engedve, nagy szobai röpdében tartották. Mégis amikor elhoztuk és 1-2 hét után kiengedtük nem tudott repülés közbe kanyarodni. Mindig elrepült de mindig egyenesen nekirepült a falnak és beesett a szekrény mögé. Eltörte az összes farktollát de szerencsére más baja nem lett. 2-3 hét után megtanult kanyarodni,fordulni. Már 1 éve itt van de még most se repül olyan jól mint a másik nimfám és gyakran leesik az ülőrudakról.

Tehát nem biztos hogy azért ilyen mert kis kalitkában tartották fél évig. Szerintem inkább csak ügyetlen madarakat fogtunk ki.

2011. júl. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!:) "Jó" tudni, hogy ez nem egyedi eset, mert már gondolkoztam azon is, hátha daganata van, ami nyom nála valamit, és azért ilyen, meg végigfutottam minden lehetséges variációt, de ezek szerint simán lehet, h csak annyi az egész, h ő ilyen.
2011. júl. 21. 18:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azért egy állatorvossal mielőbb megnézetném, mert nem lehet tudni mi okozza nála ezt.


Nekem egy régebbi hullámos papagájommal történt ilyen, hogy nem tudta tartani az egyensúlyát, egyik reggel lettünk erre figyelmesek és mindig visszatért ez nála, volt hogy le is esett és a kalitka alján kétségbeesetten repdesett és kiabált...Aztán orvos mondott valami olyat, hogy valami idegbetegség áll a háttérben. Írt fel neki gyógyszert és mikor mentem volna kiváltani, a papagájom megint el kezdett a földön csapkodni a szárnyaival és kiabált, de ekkor már sokáig ez volt és aztán azon nyomban meghalt. :(


Remélem, a tiéddel nincs semmi probléma, de én a helyedben elvinném állatorvoshoz és elmondanám neki ezt az egészet.

2011. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jujj. Ez durva. Hálisten, nálunk ennyire még nem vészes a helyzet, de erősen gondolkodom, hogy, ha a "csurit" nem is viszem el, de felkeresek egy állatorvost, hogy ő mit gondol, bevigyem-e, vagy milyen jeleket figyeljek. Az a baj, hogy nincs kocsim, így kézben, gyalog (kiskalitkában) kellene átcipelnem a fél városon, és amíg nagyobb arra az esély, hogy a kezdeti bezártság, vagy "genetika" okozza, addig nem akarom felesleges stressznek kitenni. De ha a doki rá akarna nézni, akkor szó nélkül beviszem.

Csak ezt nem állandóan csinálja, szóval amióta kiírtam a kérdést, semmi gikszer nem történt, és biztos vagyok benne, hogy az utazás ráhozná a frászt, a félelemtől még jobban koncentrálna, a doki úgysem látna semmi rendelleneset. Amúgy sem foglalkozik túl sokat papagáj-bajokkal, inkább a tehenekre, lovakra, kutyákra van ráállva, a hullámosaim problémáját is rendre félvállról vette.


És a Te madárkádnál is ilyen "kisebb" dolgokkal kezdődött, majd elhatalmasodott, vagy hirtelen történt minden? Volt más jele is az idegrendszeri betegségnek, amit így utólag már látsz, de akkor nem gondoltad bajnak?


Köszi a segítséget!

2011. júl. 22. 23:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Hirtelen történt az egész. És pár nap alatt lezajlott, hirtelen halt meg. Előtte semmi rendelleneset nem vettünk észre rajta.
2011. júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyél egy másikat is és össze tudod hasonlítani őket.
2015. aug. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!