Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tenyleg igaz hogy ha a hullamo...

Tenyleg igaz hogy ha a hullamos papagaj egyedul van akkor hamarabb elpusztul?

Figyelt kérdés
2011. szept. 12. 12:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Köszönöm, 66%-os! Bár, én azt írtam, nem feltétlenül élnek kevesebbet, ezt a szempontot nem vettem figyelembe.
2011. szept. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
79%

Én a 84% és 66%-os válaszolóval értek egyet.

A tükör, csengő, műpapagáj nem jó. A fűzfaágak,fajátékok szerintem szebben néznek ki a kalitkában és a papagájok is jobban eljátszanak velük.

Az idomítás művészete című könyvben is írják hogy egy egyedül tartott papagájjal naponta minimum 8 órát kell foglalkozni de erre nem sok embernek van ideje ezért jobb párban tartani őket. Ha simogatható hullámost akarsz akkor vegyél először egy hímet és szelídítsd meg. Pár hónap alatt hozzád szokik de nem annyira hogy a párjának tekintsen így vehetsz mellé egy tojót. Ha ugyanúgy simogatod,kézből eteted,ujjra állítod a hímet a tojó is hamar megszelídül mert látja hogy a hímnek nem esik bántódása.

2011. szept. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
86%: ahogy mondod:)
2011. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Beus35 ***** válasza:
100%

Első Gyurink 17 évet élt egyedül!!

Anyu Apu kedvence volt,mindent evett,mindene volt!

Igaz sohase volt a kalitkába bezárva,szabadon volt,utolsó pár évében csak sétált,meg a vállon vitette magát!!

Szeretet és törődés,ez számít!!

2011. szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is meg van a könyv! De pont az ellenkezőjét írja! Hogy hiába foglalkozik vele valaki napi 8 órát, ha elsődlegesen nem erre van szükségük (foglalkozhatna vele akár napi 24et is, az sem lenne elég), hanem ez egy "érdekes" plusz, hogy megoszthatjuk velük az életünket, de mint madaraknak, nekik "madaras", nekünk "emberes" igényeink vannak.
2011. szept. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
67%
Ha egyedül van tükör abban nézegetimagát és azt hiszi hogy vam vele egy másik az enyém is ezt csinája
2011. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Tompull válasza:

Nagyinak volt több is. Ők egyedül tartották, a legtöbbet megélt papagáj majd 20 éves volt. Nekünk is volt a kezdetektől, szintén egyedül voltak, most lesz 13 éves, aki jelenleg is otthon van.

Mi párban tartjuk Őket.


Nagyon változó volt a papagájok viselkedés, én úgy vettem észre, hogy nagyon papagáj függő dolog az mennyire lesz barát.

Nagyi felemelte a kezét és oda szállt, bárhol is volt a lakásban. Beszélni nem beszélt.

A mi elsőnket, beszélni csak ritkán lehetett hallani, viszont nagyon szelíd volt. Érdekes dolog, hogy csak nekem engedte. Úgy simogattam mint egy kiskutyát :D Viszont mindenkinek a vállán szeretett ülni. Sajnos emiatt vesztettük el. Fater kisétált az erkélyre vele.

Aki utána következett én csak a zöld méregzsáknak hívtam. Jelenleg is ő van otthon és a 13. Tapossa. :)

Nem kimondottan szelíd néha kézre tudod ültetni kis ideig. Viszont a kis zöldmeregzsák úgy beszél, hogy az valami hihetetlen. Plusz dolog még az mennyire imádja szivatni a kiskutyát otthon.


Ezért én azt gondolom, hogy minden egyes kismadár egy önálló személyiség mint mi is úgy ők is máshogyan élnek és viselkednek.

Ahogy mi emberek sem vagyunk ugyanolyanok sőt.

2018. aug. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!