Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha veszek egy párt a nimfámnak...

Ha veszek egy párt a nimfámnak, mennyi idő után szabad őket összeengedni egy kalitkába?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Bár szokták javasolni, hogy a különböző fertőzések elkerülése, és a jobb összeszokás érdekében várj egy hetet, nekem nem volt lehetőségem a hozott párokat külön tartani két kalitban, úgyhogy én mindig összetettem őket egyből, érkezés után. Lekopogom, sosem lett belőle semmi probléma, az új jövevény tapasztalatom szerint hamarabb meg is nyugodott, mikor fajtárs mellé került, mint amikor az elsőt hoztam, és egyedül volt nálam.

De, ha várni akarsz, akkor nagyjából egy hét, mire egyrészt megnyugszik az új helyén, és nyugodt állapotban is látod, hogy van-e valami kereskedésből hozott betegsége (kedvtelenség, levertség, étvágytalanság stb., bár ez már ott is látszik, ilyen madarat alapból nem szabad elhozni.), és mikor már érdeklődik a leendő társa iránt kaliton keresztül, akkor szokták összetenni őket.

2011. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A karantén 4-6 hét. Ezalatt az idő alatt a lakás két végén legyenek tehát a lehető legtávolabb egymástól. Ezután külön kalitkában tedd őket egymás mellé. Ha érdeklődnek egymás iránt akkor pár nap után kiengedheted őket együtt. Ha jól kijönnek egymással akkor pár nappal később már egyberakhatod őket vagy egy harmadik minkét madár számára új kalitkába vagy a régi kalitkába miután átrendezted hogy egyik se tekintse egyből a sajátjának.
2011. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!