Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A Hullámospapagájomnak este...

A Hullámospapagájomnak este le kell takarni 1 kicsit a ketrecet vagy nem? Tudom hogy úgy kell letakarni hogy levegőt kapjanak, de ez fontos?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fontos. Azért szokták letakarni, hogy csendben maradjanak. Igy még reggel is azt hiszik, hogy sötét van.
2011. szept. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Mi is csak azért takartuk le, hogyha reggel felkapcsoljuk a lámpát (nálunk a konyhában volt a papagáj mert ott voltunk a legtöbbet) akkor ne ébredjen fel és kezdjen el ricsajozni. De egyébként meg ha hallotta hogy motoszkálunk sokszor az is elég volt. :)
2011. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)!
2011. szept. 29. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából még akkor se lenne szabad letakarni őket ha mindennap napkeltekor felkeltenek. A teljes sötétségben nem érzik jól magukat mert nem tudnak tájékozódni. A természetben is világít nekik a hold. És ha éjjel megcsúsznak és leesnek ahelyett hogy visszamásznának elkezdenek össze-vissza repkedni mert nem látnak semmit.

Csak akkor takard le ha az neki jó és nem neked. Tehát ha pl. valaki korán kel és emiatt nem tud 10-12 órát nyugodtan aludni akkor letakarhatod.

2011. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Hullámos papagájt tenyésztette. Télen 15-20 is volt bent egyszerre. Soha nem takartam le őket és csendben volt. Volt napi rendjük. Este 9 kor álltalában el halgattal és reggel olyan fél 8-kor kezdtek el beszélgetni de nem zajongani. Aztán délután olyan 2 óra felé megint aludtak és szíri csen dvolt.
2011. okt. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Beus35 ***** válasza:

Én nem takarom le,este együtt tv-zünk,mert nálunk csak alváskor van becsukva a kalitka ajtaja!!Szabadon vannak!!

Éjjel néha jönnek,mennek,meg esznek,de nem hangoskodnak!!

Éjjel is csak azért zárom be az ajtajukat,mert nem látnak,és baleset ne legyen!!

2011. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A kalitkát átlagosan hetente kell alaposan letakarítani de én a papagájomat addig kiengedem hogy ne zavarjon.
2012. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. nov. 11. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!