Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen társat vegyek a hullámo...

Milyen társat vegyek a hullámospapagájomnak?

Figyelt kérdés
Van egy hím hullámospapagájom, kézhez szokott, és beszél is, nagyon ragaszkodó típus, de szeretnék neki párt venni. Nem akarom, hogy egyedül érezze magát, viszont nem szeretnék tojót venni mellé, nem akarom tenyészteni őket. Esetleg ha egy fiút veszek mellé, akkor el lesznek egymással? Vagy esetleg egy másik kisebb termetű fajt válasszak? ÉS ha lesz mellette még egy madár akkor is ilyen kezes lesz? Nem szeretném, ha elhidegülne tőlem, de úgy érzem nem fair vele szemben, ha egyedül van.
2011. szept. 3. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Én a helyedben nem vennék neki társat, mert ha ennyit foglalkozol vele, akkor nem igényli! Majd ha kicsit alább hagy az "állatszereteted", akkor vegyél. Így fölöslegesnek tartom, hogy hozzád van szokva! Egyébként ha mégis veszel (fiút), akkor sokat fogják tépni egymást!
2011. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy fiút vagy lányt veszel mellé, jól ellesznek. Szaporodni nem fognak, ha nem teszel be nekik odút, de legtöbb esetben 1 pár még akkor sem szaporodik, ha van nekik odú. Fiú-fiú páros is jól elvan, nem jellemző, hogy balhéznának
2011. szept. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, javítanám az első válaszát: nem fogják tépni egymást, ismerek pár hullámos tenyészőt, inkább a tojók szoktak egymással verekedni, és azok is csak költéskor, úgyhogy ne aggódj emiatt, tudom miről beszélek
2011. szept. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Én az elsővel értek egyet! Ha vennél neki tojót vagy hímet akár, akkor is elhidegülne tőled... A fajtársával foglalkozna és rá figyelne! Szóval amíg sokat foglalkozol vele, addig nem kell neki társ! Ja és remélem nincs bent nála tükör és műpapagáj sem, az csak árt a papagájnak... Remélem segítettem! :)
2011. szept. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt megerősítem! Két hím jól meg van, de 2 tojó már csipkedi egymást!
2011. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Remélem hogy tükör, műpapagáj és csengő sincs a kalitkájában. Inkább fűzfaágakat,fajátékokat kapjon. Amíg tudsz vele jó pár órát foglalkozni naponta addig nincs szüksége társra főleg így nem hogy ennyire szelíd.
2011. szept. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!