Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kaptam két hullámos papagájt,...

Kaptam két hullámos papagájt, és szeretnék mindent megtudni a gondozásukról (? )

Figyelt kérdés
adnátok tippeket, oldalakat ahonnan olvashatok a gondozásukról...teljesen váratlanul kaptam őket ajándékba és szeretném rendesen gondjukat viselni.:)
2011. okt. 8. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem ez a kedvenc oldalam, itt a fórumokból, kis keresés után gyakorlatilag mindent meg lehet tudni szakértőktől.

[link]

2011. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kell nekik csőrkoptató hogy kalciumhoz tudjanak jutni. Az ülőrudak nem permetezett gyümölcsfaágak vagy fűzfaágak legyenek és félig vagy még addig se tudják átfogni a lábaikkal. Ha van a közeledben fűzfa rendszeresen adj nekik vékonyabb leveles ágakat rágcsálni. Olyan etetőt,itatót vegyetek amiket a kalitka rácsára kell akasztani (mindegyiket naponta ki kell mosni). A kalitka aljába madárhomokot tegyél mert így könnyebb kitakarítani és enni is tudnak belőle(kell az emésztésükhöz). Hetente takarítsd ki őket és havonta moss le mindent a kalitkában/kalitkán. Játéknak ne tükröt,csengőt,műpapagájt vegyél nekik hanem hintát,és pár fajátékot nehogy túlnőjön a csőrük. Az első héten még ne de utána engedd ki őket mindennap repülni pár órára. Az ablakok,ajtók csukva, a függönyök behúzva, a tükrök letakarva legyenek ilyenkor és mindig figyelje őket valaki. Ne engedjétek hogy fémet,festéket,emberi ételt,dísznövényeket egyenek/rágcsáljanak. Körülöttük ne használjatok sprayt, parfümöt, illatosítót és dohányfüst se érje őket. Huzat, közvetlenül napfény árnyék nélkül se érje őket. Hetente-kéthetente kapjanak főtt tojást és hetente 3-4 alkalommal adj nekik valamilyen zöldséget,gyümölcsöt.

Soha nem szabad nekik adni narancsot, káposztát, karalábét, karfiolt, spenótot, sóskát, kelbimbót, paprikát, avokádót, citromot, diót, fekete napraforgót, mogyorót, sajtot.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, házi salátaféléket(ritkán kapjanak)(bolti permetezés miatt mérgező), barackot(mag nélkül), banánt, kivit, paradicsomot, epret, szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, főtt krumplit(nyersen mérgező), répa féléket, tököt(főve), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve), szárított kenyeret(mértékkel), háztartási kekszet.

Minden gyümölcsöt,zöldséget alaposan megmosva és héj nélkül ehetnek.

Tojást,krumplit,rizst,stb. csak vízben szabad főzni a madaraknak só,stb hozzáadása nélkül.


Mérgező dolgok: [link]

Tartással kapcsolatos dolgok: [link]

2011. okt. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!