Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mondanátok valamit a hullámos...

Mondanátok valamit a hullámos papagájról?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
széép....
2011. okt. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

koszos állatok de nagyon!!

nekem is van 2 és sokszor hullik a tolluk meg sokat szarnak ja meg nem is beszélve a sok kölesről amit kibontanak és szanaszét van

de nem bántam meg hogy megvettem őket mer nagyon aranyosak meg jó hallgatni amikor csipognak kivétel amikor össze vesznek az durva hogy nyomják

2011. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
ja meg amikor röpptibe szarnak és a frissen festett falon ott vannak a szar galacsinok annak nagyon tudok örülni
2011. okt. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sólámpa úgy csinál, mintha furcsa lenne, hogy működik az emésztőrendszerük, ami a madaraknál gyorsabb, mint az emberé.

Nem koszosabb állatok, mint bármi más háziállat, leszámítva azt, hogy míg egy kutyának megtanítod, hogy legyen szobatiszta, nekik nem tudod(hozzátenném, más papagájnak sem). A fent említett kaki problémák pedig nem akkora méretűek, hogy kezelhetetlen legyen, icipici, kemény kis fekete pöttyök ezek.

A tollhullás is olyan dolog, hogy nekünk a hajunk hullik, kutyák/macskák vedlenek, na pont így a papagájoknak is kihullik a tolluk.


Válaszolva a kérdésre: tündéri kismadarak, könnyen szelidíthetőek, de, ha meg akarod könnyíteni a saját dolgod, először egy hímet vegyél, őt szelidítsd meg, majd amint úgy érzed, hogy biztos talajon áll a kapcsolatotok, akkor vegyél neki egy párt. Az új papagáj így könnyebben megszelidül, mivel látja, hogy a réginek Te természetes vagy. Emellett sokkal csendesebbek, ha ketten vannak. Ha egyedül tartod, akkor Téged tekint párjának, így minden reggel "hívni" fog, ami kegyetlen hangos, és éles hang..:)

Hangjuk amúgy van, de elviselhető szinten belül. Többet csicseregnek, mint egy nimfa, viszont szép hangon, és a nagyobb papagájokhoz képest sokkal halkabban (leszámítva, ha meghallják a kinti madarak hívó szavát, na akkor kieresztik a hangjukat, hogy ők is biztosan meghallják).


Kalitkának mindenképp egy minimum 35/40*50-es alapterületűt vegyél, illetve ennél csak nagyobbat. Ha párban vannak, akkor inkább nagyobbat:)


Személy szerint én minden nap kiengedem őket, nem szeretném én sem, ha egy kalitkában kellene leélnem az életem. A kiengedés több szempontból is javasolt: repülés/koordinációs képesség fejlődése/lefárasztás/jobban lekötik magukat egész nap..


Emellett táplálásuk is olcsó, jó minőségű magkeverékeket már 300-400 Ft-tól lehet kapni, és néha több, mint egy hónapra elég. Vannak 100 Ft-ért is alapmagok(vörösköles, zab), ezeket hozzá lehet keverni egy drágábbhoz, és két-három hónapra le van a gond a magokkal. Emellé mindig adj valami gyümölcsöt, zöldséget, gazt (tyúkhúr, pitypanglevél..), plusz alapfelszereltség része a csőrkoptató.

Hogy a karmokkal se legyen gondod, javaslom, hogy keress egy fűzfaágat, és vágj egy vastagabb darabot belőle ülőrúdnak. A műanyag ülőrúd nem szerencsés választás, a boltban kapható fa ülőrudak pedig nagyon drágák (én 400 Ftért találtam 1 dbot.. a fűzfaág legalább vastag, kopik rajt a körme, és jobban mutat).

2011. okt. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszii!!
2011. okt. 8. 19:25
 6/10 anonim válasza:
39%
Keress rá a neten! és vegyél szakkönyveket!
2011. okt. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már olvastam róla neten csak még többet meg akartam tudni róla!
2011. okt. 9. 20:18
 8/10 A kérdező kommentje:
És esetleg tenyésztőt tudtok Kisvárdán vagy környékén??
2011. okt. 9. 20:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt vannak leírások papagájokról:

vad-szepsegek.eoldal.hu

Itt a hullámosról:

[link]

2011. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszziii
2011. okt. 13. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!