Kezdőoldal » Állatok » Madarak » PAPAGÁJT, amelyik még nem...

PAPAGÁJT, amelyik még nem szelíd, ki lehet engedni a kalitkából?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször nyújtóztassa a szárnyait, és mintha "repülni akarna..."..Ha kiengedem, vissza tudom tenni? Érdemes kiengedni egyáltalán?
2011. okt. 15. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem engedi magát megfogni, akkor ne nagyon engedd ki. Napokig kergetheted a szobában, mire sikerül befognod. Magától eleinte nem nagyon talál vissza a kalitkájába.
2011. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de nem baj hogy tárja a szárnyait? nem értek még hozzájuk annyira segítsen valaki...hogy szoktassam kézhez a kalitkában?
2011. okt. 15. 16:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Foglalkozz vele minél többet. Etesd kézből, csemegékkel nyerd el a bizalmát. Fokozatosan próbáld simogatni. Ne kapkodj mert elijeszted, legyél türelmes. Most, hogy nem szelíd, kiengeded elrepül és nehezen tudod befogni. Előbb barátkozz meg vele. Persze hogy szeretne repülni, azért is tárja a szárnyait. Nem tudom, ha kertes házban laksz, érdemes egy röpdét csinálni.
2011. okt. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Beszélj hozzá sokat. Amikor benyúlsz a kalitkába, azt ne kapkodva, hanem lassú mozdulatokkal tedd, hogy ne ijedjen meg. Ha már egész közel jön a kezedhez, akkor simogasd meg, de ha megijed, akkor várj vele mig újra próbálkozol. Milyen papagájod van? Mekkora kalitkában?
2011. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
két hullámos papagáj, de jövő héten külön lesznek választva..persze lesznek azért együtt, egy szobában röpködnek meg ilyenek, mert a testvéremhez tesszük át csak.
2011. okt. 15. 19:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Max. 3-4 hétig hagyhatjátok őket a kalitkában repülés nélkül utána még akkor is ha nem szelídek ki kell engednetek őket.

Szerintem barátkozzatok velük össze annyira hogy egyenek a kezetekből és utána engedjétek ki őket és foglalkozzatok kint is és a kalitkában is velük. Kint nem érzik magukat annyira biztonságban,sarokba szorítva ezért sokkal könnyebb velük foglalkozni.

2011. okt. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És ha nem birod megszelídíteni, akkor meg ki sem engeded? Örökre a kalitkában tartod? Nemár...


Miért ne bírnád megfogni?

2011. okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem tudom de nálunk a pintyeknél és a kanáriknál úgy van hogy kiengedjük őket a szobába majd kb. fél óra múlva visszamennek maguktól enni inni a kalitkába akkor 1x-üen csak be kell csukni a kalitka ajtaját. :D
2011. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem ne engedd ki amig nem szelíd mert aztán kitudja mior találna vissza a kalitkába.De hogy szelíd legyen mindig beszélj hozzá kedvesen és egy idő után rá jön hogy tőled nem kell félnie.
2012. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!