Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájt ki szoktátok...

A papagájt ki szoktátok engedni a kalitkából?

Figyelt kérdés

Minden nap vagy csak ritkán? Esetleg soha? Tud repülni rendesen?

És hogy terelitek vissza?


2009. dec. 14. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van Nimfa papagáj és rózsás fejű is. Mindegyik imád kijönni és szabadon repülni! Egy héten kétszer biztos kiengedjük, de csak a szobában. Eleinte majd kicsit esetlenül repül, de aztán egyre jobban! A visszaterelés érdekes...:) Eleinte pléddel, most meg már odatesszük neki a kalitkát és magától bemegy. Az egyik kalitkánknak nyitott az alja, így abba nagyon könnyű, csak simán rátesszük a madárra, az akkor felrepül a fára és így már mehet is a helyére!
2009. dec. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Annál aljasabb állattartás nincs, mint egy madarat egész életében kalitkában tartani!
2009. dec. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kisebb voltam, akkor volt papagájunk. Nagyon aranyos madár volt :) Ki szoktuk engedni és sokszor rászállt apukám vállára. Nagyon szeretett minket. Volt, hogy sétágatott a szobában, megengedte, hogy fogjuk kézzel. Szoktuk simogatni is..

Tudott rendesen repülni.. és örült, ha kijöhetett.

2009. dec. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban apukámtól kaptam egy hullámos papagájt. Amikor csak lehetett a vállamon ült, az utcára is kivihettem, nem akart elmenni. (Apukám tanította meg erre, nem én)

Késöbb vettünk egy nimfát. Nem értettünk hozzá, átvert az eladó, egy öreg és durva madarat kaptunk. Se kiengedni, se kézhez szoktatni nem lehetett.

Pár évvel késöbb egy pici kék hullámos költözött hozzánk. Neki egész nap nyitva volt a kalitkája. Ritkán kijött, ment egy kört a kalitka tetején, vagy repkedett pár percet, vagy oda szállt az étkező asztalra, beleevett a tányérunkba, aztán visszament. Ha valami nem tetszett neki, becsukta maga mögött a kalit ajtaját.

2009. dec. 15. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
minden nap a két nimfám kb. 5 órát van kinnt
2010. jan. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem kis hullámos papagájom van, de nem szeret kijárni :( Sokáig próbálkoztam vele hátha megszereti a kint létet, de nem. Volt, hogy egész nap nyitva volt a kalitka ajtó, de hiába. Most már nem is erőltetem.
2010. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
igen,ki rengeteget röpül és nagyon suttyó állat.néha magától visszamegy,de úgy szoktam a tükröt a kalitkához teszem és így bemegy.
2010. jan. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De még mennyire tud repülni! És ha valóban szelíd, barátságos madarat akarsz, magatok közé engeded, amikor csak lehetőség van rá!
2010. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!