Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullamos papagaj! Mit jelent ez?

Hullamos papagaj! Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
Egyedul van a papagajom es van bent 1 tukor,2 hinta meg egy letra a kalitkaban.Ujdonsag felfedezte h a letrat lehet mozgatni,mert kapokkalvan a kalitka oldalahoz rogzitve,de rajott h o kepes kiakasztani.Azota egyfolytaban ezen dolgozik.Ez azt jelenti h utalja vagy csak lefoglalja magat?
2011. okt. 16. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy az egyetlen szórakozás forrással leköti magát.
2011. okt. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A papagájok nagyok okos állatok, sok törődéssel és foglalkozással sok mindenre meglehet őket tanítani, szerintem unatkozik és most talált magának valami elfoglaltságot, szerintem azt kéne tenned, hogy minden nap röpdeted a lakásba(természetesen előtte győződj meg róla hogy az összes ablak csukva van) és sokkal többet foglalkozz vele.
2011. okt. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szórakozásra vágyik a papagáj. Röptetés a lakásban! De vigyázz, az ablakok legyenek csukva, valamint ne tudjon semmi élesbe, szúrósba Stb. belerepülni. Nem tudom, hogy van-e társa, de ha ketten vannak, akkor is nagyon jól el tudnak lenni, csak arra figyelj, hogy eltérő neműek legyenek, mert két fiú vagy két lány gyakran veszekszik. Szórakoztató lehet még neki egy csemegerúd, nagyon jól elvannak vele, saját tapasztalat! ( Én a kalitkát mindig egy dobozba tettem, hogy a doboz oldala úgy a kalitka feléig ért és így nem tudták kiszórni a magokat!)

Vehetsz neki talán játékokat is, csengőt Pl. ha nem zavar.

Szerintem jó ötlet még, ha a kalitka alján homok van, nagyon szeretik! És még egy tipp! Berakhatsz neki valamilyen korhadó fát, szőlőtőkét, imádják rágcsálni!


Ezentúl biztos nem fog unatkozni. Üdv!

2011. okt. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Roptetni meg nem szeretnem mert csak 2 hete van nalam es mint tudom ido kell neki mig megszokja a helyet.Foglalkozni szoktam mikor ithol vagyok es itt vagyok a szobaba mindig tarsalgok vele.
2011. okt. 16. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:
*Bocsi, nem olvastam hirtelen, hogy egyedül van.
2011. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom az otleteket,biztos fogok neki szerezni meg valamiket.Varok meg hasonlo otleteket:D minnel tobbet szeretnek megadni a dragam szamara:)
2011. okt. 16. 11:25
 7/7 anonim ***** válasza:

A tükröt azonnal dobd ki és nehogy vegyél neki csengőt vagy műpapagájt!!!! Ezekkel a dolgokkal csak tönkreteszed szegényt(halláskárosodás,fémmérgezés,mentális problémák,stb).

Nagyon remélem(ugyanis ezek alap dolgok) hogy az ülőrudak vastagabb fűzfaágak,nem permetezett gyümölcsfaágak, a kalitka aljában vagy egy külön etetőben madárhomok van, rácsra akasztható etetője,itatója van és szépia is van a kalitkában, hetente-kéthetente kap főtt tojást és hetente minimum háromszor kap számára nem mérgező gyümölcsöt,zöldséget.

Rendelj neki az internetről fából készült játékokat ugyanis ezekkel jobban szeretnek játszani és a csőre is kopik tőlük. Pl.: [link]

[link]

[link]

Sok jó játékon van csengő(pl.3.link) de ezeket könnyen le lehet szedni. Egyszerre csak 2-3 játék legyen a kalitkában és hetente cserélgesd őket így nem unja meg egyiket se. És ha van a közeledben fűzfa játéknak tehetsz be a kalitkájába vékonyabb leveles ágakat is.

Ezekkel a dolgokkal és azzal hogy naponta minimum 4 órát foglalkozol vele nem fog unatkozni és magányos se lesz.

2011. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!