Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámospapagájokat lehet...

A hullámospapagájokat lehet beszédre tanítani?

Figyelt kérdés
nekünk is van egy,és szeretném ha legalább a nevét mondaná:Pier
2009. máj. 1. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
igen meglehet neki tanítani egy két szót. Sokat kell neki ismételni egyszerre csak egyet és ha megy neki akkor jöhet a következő. De nagyon sok türelem kell hozzá. Csakis egymagában tanulékony ha párban van akkor a párjával és a család alapítással van elfoglalva. A hiedelmeknek ne hiddj mert van olyan aberrált állat aki felvágatja a nyelvét abban a reményben hogy akkor jól fog beszélni, de ez egyáltalán nem igaz. Sok sikert, sok türelmet.
2009. máj. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, sok türelem és kitartás és ismétlés, viszont azt is vedd számításba, hogy egyedfüggő, tehát minden papagájfajban van olyan madár, amelyik tehetségesebb, és van, amelyik kevésbé, van, amelyik megtanul beszélni, de van, amelyik nem, és van, amelyik inkább mutatványokat csinál, de van, amelyik semmit. Én szurkolok, hogy a tiednek a beszédhez legyen tehetsége, de ha nem ahhoz van, akkor se ess kétségbe, mert másban is lehet ügyes. Nekem pl. van 2 hullámosom és 5 nimfám, közülük 1 nimfa az, aki beszéd tanulásához tehetséges, az apja dallamokat fütyül, az anyja viszont inkább másban tehetséges, a tesója kiváló légtornász, és a hullámosaim szintén, a 7. pedig egy különleges színváltozat.
2009. máj. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
88%
Üdv. mindenkinek. Lehet kapni, ún. beszédsegítőt. Ezt érdemes kipróbálni, növeli a madár beszédkedvét, és táplálja is. Akit érdekel az olvassa tovább eszt a szöveget! Nekem van két hímem. Szereztem melléjük egy tojót. A tojó, egész nap csak búslakodott, nem szóltak egymáshoz semmit. Anyukám hozta ezt a beszédsegítőt, és 3 órán belül fejtette ki a hatását. Elkesztek beszélni, először mindegyik egymagában, aztán már eggyütt. És azóta is remekül megvannak.
2009. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ok,köszi:) már két napja ismételgetem:Pier már tud pacsit adni is:D de azt úgy,hogy odateszem oldalról az ujjam és mondom:Pacsi,és ráteszi a lábát:D
2009. máj. 2. 11:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, természetesen meg lehet tanítani, de csak akkor ha egyedül van. Ha jól tudom, akkor csak a himeket, vagyis a csőre felett az orrának kéknak kell lennie, nem barnának. Az elsó szó elsajátítása a leghosszadalmasabb...akár fél év is lehet, de légy kitartó, tutira meg fogja tanulni, ha megfelel a fenti leírásomnak. Ja, és egyszerre csak egy szót, amig az nem megy, ne mond neki új szót.

Akár egész mondatot is megtanul pl: puszi a hasadra., Hány óra? stb. De mondatokkal persze majd csak késöbb próbálkozz.

Sok sikert, de legfőképp hatalmas türelmet! :)

2009. máj. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Egy ismerősömnek a hullámosa 5-6 szót is tud :-D
2009. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázat, cselesek ezek a hulámosok. Mikor kimásznak az oduból, éppen fordítva vannak a színek! Később megváltozik a színük. Ha a kereskedő nem tudja, hogy milyen idős a papagáj, nem tudja a nemét sem!

Beszéd:

Egy idő után rámköszönt, pedig mást próbáltunk neki tanítani. Reggel, este, vagy mikor odajött hozzánk rákösztünk, mert ugye egy papgájt is illik üdvözölni.

A számára könnyebb szavakat, hangokat könnyen megtanulta, később eljutott a mondatig, de mivel évek óta párban ill. csapatban van, már egy "szia"-t sem mond.

2009. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az is egyedtől függ, hogy egyedül tanul csak vagy társaságban is tud, nekem 7 papagájom van, a hullámosokkal nem foglalkozom tanítási céllal, de az egyik nimfával igen, és már mondja, hogy "szia". Mondom, 7-en vannak, ennek ellenére. Szóval ha nagyon tehetséges, akkor a társaság se zavarja, ha elég figyelmet szentelsz a tanítására. Egyedül nyilván könnyebb, de nem mindig feltétel.
2009. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja
2009. aug. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!