Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Normális hogy a hullámos...

Normális hogy a hullámos papagájom sípolva veszi a levegőt miután gyorsan repült és kifáradt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Valószínűleg megfázott. Ha tudod, vidd el orvoshoz.
2011. júl. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nyilván nem normális. de egy állatorvos többet tudna mondani
2011. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én hullámosom ha elfárad a sok repüléstől liheg és kattogó hangokat ad ki kb.15 másodpercig de sípolni nem szokott. Csak ilyenkor veszi így a levegőt vagy máskor is? Eszik rendesen, nem gubbaszt sokat? Látsz rajta bármit ami megfázásra utal?
2011. júl. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendesen eszik, nem gubbaszt, és csak akkor veszi így a levegőt hogyha kifáradt repülés után. Meg néha szokott ilyen furcsa köhögésszerű hangot kiadni, de nem vagyok biztos benne hogy az köhögés.
2011. júl. 28. 12:13
 5/8 A kérdező kommentje:

Lehet hogy azért fárad el ennyire repülés után mert most két hétig nem nagyon mozgott?

2 hétig nyaraltunk és addig az ismerőseimnél voltak akik nem igen engedték ki repülni. Lehet hogy azért sípol így mert sokáig nem repült?

2011. júl. 28. 21:57
 6/8 anonim válasza:
Az én papagájom is szokta úgy venni a levegőt,de ő azért mert már öreg ,valszeg a tied is,mennyi idős?
2011. júl. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az én hullámosom ugyanígy van, 2 éves és makk egészséges. Amint kiengedem, körberepüli a házat, majd amikor visszatér hozzám, kattogó, csipogó hangot ad aztán leül, kicsit tátogó csőrrel lélegzik, széttárja a szárnyát (mert kimelegszik) de ez néhány másodperc után elmúlik és éli tovább a kis életét, beszélget. :)

A házi papagájok nincsenek úgy a nagy repüléshez szokva, mint a vadon élők, ezért nem is bírják olyan jól, nem kell megijedni. Ha nagyon sípol vagy szokatlan hangot ad ki repülés után (az említettől eltérőt), akkor érdemes orvoshoz vinni.

2011. júl. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2011. júl. 31. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!