Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megőrült a papagájom?

Megőrült a papagájom?

Figyelt kérdés
Mikor kiengedtem a papeszom, őrülten csíp mindent, a kezem, ha kesztyűben vok akkor azt, a távitanyítót, ágyat, függönyt. Szóval mindent, pedig nem is fogom meg hanem ö jön oda hozzám és csíp.... Meg fog változni valaha is?
2011. nov. 14. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Eddig milyen volt? Szelíd,barátságos?

Nem tettél semmi olyan dolgot amit ha te nem is de ő rossznak gondolhatott?

A tárgyakba mondjuk a távirányítóba is erősen belecsíp mintha bántani akarná/félne tőle vagy csak megrágja?

2011. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nemrég kaptam és azóta ijen. Nem tettem vele semmi rosszat, a távirányítot is úgy csípi mintha a legnagyobb ellensége lenne, ha lefelé forditom hogy ne bántsa a gombokat akkor képes fekve is harcolni csak hogy megkaparintsa a gombot. Meg a kezem is ha bánti elzavarom de már jön is vissza...
2011. nov. 14. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel ilyen agresszív szerintem ki kellene találnod egy saját rászabott szelídítési folyamatot.
2011. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kellene. Csak nincs tapasztalatom papagájokkal, eddig csak kutyám volt (van). Esetleg ha tudnál segíteni, mit is tegyek?
2011. nov. 14. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne enged ki pár napig hát ha el felejti és ha meg csíp akkor hajts el ha újra megy hajts el a táv irányitott én el dugnám a helyedben kesztyűt sohase vegyél fel csak ha karmot vágsz neki :S csak azért ne mert ha meg szokja akkor a csupasz kezedtől meg ilyed
2011. nov. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak te tudod hogy mi jó neked,mire érsz rá.

De én a helyedben most 1-2 hétig nem engedném ki és naponta órákon keresztül azt akarnám elérni hogy egyen a tenyeremből. Ha sikerülne akkor szabaddá tenném 1 hétig a délutánjaimat,estéimet és ezen az 1 héten kivenném az etetőjét és délutántól lefekvésig(lefekvéstől másnap délutánig beraknám az etetőjét) én etetném 1-2 óránként a tenyeremből(evés közben pedig nyugodtan,halkan beszélnék hozzá). Ha megcsípne evés közben akkor rászólnék és otthagynám 5-10 percig majd etetném tovább(de ha megint megcsípne megint rászólnék és otthagynám és így tovább). Ezután kiengedném megnézni változott-e valamit a viselkedése és ha igen mennyit. A változás mértéke szerint folytatnám a szelídítését.

2011. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!