Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy papagájom és ha...

Van egy papagájom és ha kiengedem mindenhova oda piszkol és mindent szétrág. Anyumék azt mondják hogy igy nem mehet tovább. MIT CSINÁLJAK?

Figyelt kérdés
Na szóval(barátpapagáj) kb 2hónapja van nálam engem nagyon szeret, énis őt de ha kiengedem napi 2 vagy több órát akkor ott van velem meg minden, de ha megún elrepül szétrágja a vezetékeket füzeteimet, és mindenhova oda sza*ik. De teljesen kiszámíthatatlanul, gondol eggyet és ott a folt a szőnyegen vagy ágyon. És ha meg a kalitkába van csak akkor meg sajnálom.:s Még fiatal 4hónapos, nem fog később se javulni igaz? vagy mit csináljak vele? Amiket én adok neki játékot azt nemm még véletlenülsem... távirányítót vezetékeket mindent tönkretesz.:(

2011. okt. 29. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:

a vezetékekre lehet venni ilyen védő sínt, a tárgyakat el kell szépen pakolni, mert ha elől van, úgyis szétszedi...

a kakira nincs megoldás, lehet, hogy papagáj, meg van esze stb, de ezzel nem lehet mit kezdeni, ez ezzel jár.

Egyébként meg nem tudom, mennyi idős vagy, de elég felelőtlen dolog, úgy beszerezni egy állatot, hogy nem tudod, mivel jár a tartása, és amikor már kialakult a ragaszkodás, akkor jön a téma, hogy "jaj, ez így nem jó, lehet, hogy az lesz a vége, hogy el kell ajándékozni"...

2011. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

igen, a papagájok ilyenek.

oké nekem hullámosom volt 10 évig,az kicsit kakil,de ö is mindent összecsinált de igyekeztem elkapni a pilanatot és egyböl felszedni.

és az enyém is mindent összerágott. vezetéket mondjuk nem mert ö nem mászkált a földön de a polomat is amiben voltam, a zoknimat,a füzteteket, könyveket ha olvastam közben,de azt nem hagytam.a posztereimet csocsálta meg elég szépen.ja meg a szobanövényeimet.nagyon oda kelett figyelnem, sok bosszuság volt vele de nagyon hiányzik....

minden kisállatnak vannak rossz szokásai. de egy csincsilla az 10szer rosszabb egy papagájnál. na az tényleg mindent szétrág ráadásul percenként bogyozik. mondjuk neki kemény a kakija,össze lehet söpörni de a rágás az kegyetlen....


a léyneg hogy legközelebb érdeklödj mit csinál...

ha meg akarod tartani de a kosz miatt anyád kilesz akkor egy nagy kalitkát szerezz neki és vegyél mellé társat.vannak akiket sosem engednek ki de én is a kiengedés mellett szavazok.

2011. okt. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha kézhez szoktatott kiskorától fogva akkoris lehet mellé társat venni? Elfogadnák egymást? Sajnálom mert énis nagyon szeretem, de igy nem jó...:\
2011. okt. 29. 18:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Pakolj el minden olyan dolgot ami veszélyes lehet rá pl.fém vagy amit nem akarod hogy szétrágjon pl.füzet. Ha nem akarod hogy egy bizonyos helyre menjen akkor tegyél oda valamit amitől fél(minden papagáj fél valamitől csak rá kell jönni hogy mitől).

Ha van a közeletekben fűzfa akkor vigyél haza egy nagy ágat róla. Szedd le róla a leveleket(pár egészséges levelet ha akarsz rajt hagyhatsz) és ecetes vízben alaposan mosd le. Majd valahova állítsd fel. Pl. a kalitka tetejére. És tegyél rá pár olyan játékot amiről tudod hogy szereti. Ha elkezd rongálni ültesd az ágra. Ha elrepül róla hagyd de amint újra rongálni kezd tedd az ágra megint. Így megszereti az ágat és ha nem akar veled lenni oda fog menni.

2011. okt. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És ha leakarod valamivel foglalni akkor taníts neki trükköket.
2011. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden fenti kommentelővel teljesen egyetértek.. csak annyi nem világos, hogy minek vesz valaki úgy állatot, hogy nincsen tisztában a szokásaival és igényeivel. És itt nem Te vagy felelőtlen, mert, ahogy látom, mindent megteszel, de a szüleid gondolkozhattak volna a vásárlás előtt, hogy sanszos, hogy a papagájokról nem véletlenül nem terjed az a pletyka, hogy megtaníthatóak a szobatisztaságra és nem rágcsálnak..
2011. okt. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Okés. Köszönöm a tanácsokat.:)
2011. okt. 29. 21:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy a megoldás, amikor megun tedd vissza a kis helyére.
2011. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem életembe kb 5 madaram volt, közvetlen egymás után(sárga->kék->sárga>zöld), de egyik se csinált ilyen galibát. Magasról tett a vezetékekre, nemhogy még szétrágja. Mind hullámos volt. a fából készült dolgokat se b..asztatta. Jól nevelt volt mindegyik hullámos papagájom.

Sz..arni mindegyik mindenhova sz..arik, de ez ellen csak az a megoldás, hogy takarítasz utána.

2018. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!