Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan vehetem rá a papagájt...

Hogyan vehetem rá a papagájt hogy jöjjön ha szólok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! az a kérdésem,hogy van egy hullámosom és azt szeretném kérdezni,hogy,hogyan vegyem rá hogy odarepüljün hozzám ha szólok neki?
2011. nov. 17. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Először meg kell szelídíteni. Ez nem egy nap alatt történik. Hozzá kell szoknia a kezedhez is.

Sok-sok türelemmel sikerülni fog. Egyke papagájt könnyebb tanítani.

2011. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokat beszélj hozzá, fütyülj neki, a kezed rakd be hozzá sokszor. Eleinte biztos hogy fog félni, meg csípni is. de a mozdulataid legyenek nyugodtak. Ne kapkodj, ne kiabálj ha megcsíp. Ahogy közelíted a kezed mond a nevét, beszélj hozzá. Ha megteheted engedd ki a szobába hagy repüljön, vissza fog majd menni. /de mindig győződj meg arról, hogy az ablak jó be legyen csukva és a többi helyiségbe se tudjon kirepülni/

Étellel tudsz neki kedveskedni.

Kislány koromba volt egy tündérien édes hullámos papagájom akit Pityunak hívtak. Sikerült úgy megszelídíteni, hogy rá repült a kezemre, a fejemre, a vállamra elég volt hozzá szólni vagy kinyújtani a kezem. Emlékszem amikor ültem az íróasztalnál lerepült a földre oda jött a lábamhoz és elkezdte csipkedni a papucsomat . A forgó székem lábánál észrevette, hogy látja magát / vagy valaki mást gondolt/ hogy milyen patáliát csapott. teljesen extázisba jött csacsogott, csőrével ütögette a másik pityut. Ő mindig eltudta űzni a bánatomat. Mindig megnevettetett.

2011. nov. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amikor kint van tedd elé az ujjad és hívd egy szóval(lehet a gyere is de akár hosszan,elnyújtva a nevét is mondhatod). Ha rálépett az ujjadra jutalmazd meg a kedvenc csemegéjével(a kedvencéből csak tanításkor kapjon) és szóban is dicsérd meg mindig. Egy foglalkozás,tanítás 20 percnél ne legyen hosszabb de naponta többször tanítsd,ismételj vele. Amikor már mindig rálép az ujjadra hívd kicsit távolabbról. Ha már így is jön hívd még távolabbról és így tovább.
2011. nov. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem.Köszi.De az a gond,hogy ő nem is éhes mivel van önetetője.
2011. nov. 20. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor mielőtt kiveszed a kalitkából vedd ki tőle a kaját 1-2 órára. Az önetetőt,önitatót dobd ki és rácsra akasztható tálakat vegyél!!!! Az önetetőt, önitatót nem lehet naponta rendesen és mindenhol egy szivaccsal kimosni ezért fertőzésveszélyes.
2011. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!