Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csinálnak a hullámos...

SilverWolf kérdése:

Mit csinálnak a hullámos papagájok mielőtt párzanának?

Figyelt kérdés
Van két hullámosom. hogyan lehet őket pároztatni? kell még valami extra dolog vagy némi ötlet? hogy gyorsabb legyen párzás? PLEASE!! irjatok!!
2011. nov. 26. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ez náluk kicsit bonyolultabb, nem feltétlen fognak párosodni, még akkor sem ha az egyik hím, a másik nőstény.

A nőstény választ párt.

Csak akkor pároztass, ha megfelelő feltételek között tudod a fiókákat felnevelni, és el is tudod utána adni őket.

Tegyél be egy odut, és figyeld meg hátha, de nekem is 3 évig volt párban 2 hulámosom és semmi sem volt, a nősténynek nem jött be a hím.

Vagy nem tudom, de láttam hogy próbálkozott , de nem érdekelte a nőstényt.

2011. nov. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igazábol az enyémek azok csókolóznak. Meg nem látnám hogy rosszba lennének. Bár én nem tudom...
2011. nov. 26. 18:14
 3/13 anonim ***** válasza:
csókolóznak
2011. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
előjáték...
2011. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Swenki ***** válasza:
Ha megfelelő tágas helyen vannak, ösztönzés képen felhelyezhetsz egy odút nekik. De adj nekik sok főt tojást. Ilyenkor elengedhetetlen nekik, a lágy eleség, és eredményesebb lesz a párzás is.
2011. nov. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mármint hogy gyorsabban fog bekövetkezni?
2011. nov. 26. 20:38
 7/13 Swenki ***** válasza:
Igen, akkor nagyobb rá az esély. De a sárgáját ne ad nekik oda, és 30percig kell főzni, hogy az összes baci kimenjenek belőle :) Alapból könnyen szaporítható faj a hullámos. Bár ha van mellette egy másik pár akkor gyorsabban beindulhatnak, mert a fiúk versengenek egymással. De csak egyszer kell össze szokni a párnap, utána a kicsik szinte ki se repülnek, de a következő adag tojás már bent lesz az odúban (tapasztalat).
2011. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak akkor akarj fiókákat ha: elég nagy a kalitka amiben vannak akár 10 hullámosnak is, van 2 másik nagy kalitkád amibe el tudod választani a fiókákat nemek szerint a szülőktől.

Mielőtt felrakod az odút fel kell készítened a párt. Felkészíteni úgy kell hogy odú felrakása előtt egy hónappal fokozatosan emelni kell a lágy eleség adagot hetente. Úgy hogy negyedik héten már heti 4-5 alkalommal kapjanak lágy eleséget mindig annyit amennyit kb 30-60perc alatt megesznek. Lágy eleség általában keményre főtt tyúktojásból és reszelt vagy késsel vágott sárgarépából áll. Miután eltelik a 4 hét mehet fel nekik az odú majd addig kapják a lágy eleséget még meg nem jelenik az első tojás. Az első tojás után csak magot és vizet kapjanak addig még ki nem kel az első fióka. Kikelés után napi kétszer(reggel/este) kapjanak lágy eleséget igény szerint.

1 párnak 2-3 odú kell hogy a tojó választhasson.


De 1 pár ritkán költ mert a hullámosok féltékenységből tojnak tojást. 2 párt viszont nem tarthatsz egybe mert az egyik lenne a domináns és bántaná a másikat. Tehát minimum 3 pár kell ahhoz hogy tuti legyen fióka.

2011. nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
van egy barátom és ő azt csinálja hogy kidobja a tojásait mert nem engedik a szülei hogy megtartja. Én mindenképpen megtartanék 2 vagy egy tojást az biztos.
2011. nov. 27. 08:09
 10/13 Swenki ***** válasza:
Nem feltétlenül kell ahhoz több pár, hogy eredményesen tudjanak költeni. Odúból is elég egy, ha nincs lehetőséged többet feltenni. Ha nem annyira válogatós a madarad akkor megfog neki felelni. Én szaporítottam külön páronként, és kolóniában is. Az én tapasztalom az, hogy külön-külön eredményesebbek, mint kolóniában. Az tény,hogy hamarább beindulnak ha többen vannak, de ha egy jól össze szokott párod van az se fog csalódást okozni hidd el :)
2011. nov. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!