Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámosoknál mennyi idő az...

Hullámosoknál mennyi idő az amit a tojó kint töthet a tojások melegitése nélkül? Baj ha a him nem eteti a tojót, és nem jár be az odúba? Van ugy hogy nem csinálnak fészket a tojásoknak? Nem esznek meg semmit hogy lehet rá szoktatni őket?

Figyelt kérdés
Kaptak forgácsot,de azt mind ki hordta a tojó a kalitkába,szénát is kaptak de abból se csináltak fészket.Most én össze darabolt szalmába tettem a tojásokat,ezt nem bántotta a tojó.Nem eteti a him a tojót az ki jár enni naponta többször,de a him nem megy az odúba be.Nem eszik sem a tojást sem a gyümölcsöt,és a zöldséget,talán most már a tyúkhurt meg kóstolják.
2010. máj. 20. 09:53
 1/2 anonim válasza:

A tojások melegítés nélkül, hogy még ne károsodjanak az embriók kevés időt bírnak ki, napi fél-1 óra melegítés nélkül (összesen, nem egyszerre) nem kottyan meg nekik, de ha egyhuzamban hagyja ott hosszabb időre a tojásokat akkor azoknak lőttek..

A többi kérdésedre az lehet a válasz, hogy vagy nagyon zavart helyen vannak, és ezért nem viselkednek normálisan, vagy folyton piszkálod a fészket, vagy ha ez nem az első próbálkozásuk, akkor egyszerűen nem illik össze a pár, valamelyiket cserélni kell. A hullámos nem épít fészket, amit beteszel neki, arra tojik.

Ha nem esznek mást a magokon kívül, nem kell erőltetni, ha arra nincsenek kiskoruk óta szoktatva, akkor nemigazán tudnak velük mit kezdeni. Üzletekben kaphatóak vitaminozott magok, vagy üvegben vitaminozott ivóvíz, gyümölcsök helyett ezek is megteszik.

Remélem tudtam segíteni.

2010. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a választ!Most 5 tojás van és űl rajta hüségesen.Remélem lesz belőle valami,minden esetre várjuk!Üdv:Csilla
2010. máj. 26. 05:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!