Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 17 csirkénk. Nagyon...

Van 17 csirkénk. Nagyon szeretjük őket csak a helyük nem fedett felül ezért kirepülnek. Szeretnénk elkerülni azt hogy átrepüljenek a szomszédba és széttépjék a kutyák. Hogyan kell visszavágni a szárnyukat?

Figyelt kérdés
2009. máj. 13. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

állatorvos. de én inkább a fedőt ajánlom, olcsón meg lehet úszni,akár házilag is lehet készíteni, parafából ideiglenesen, télen meg gondolom más helyük van. ha mégsem akkor is ajánlatos egy tetőt csinálni,mert nem csak ők repülhetnek ki,egy galamb is berepülhet és szét tépheti őket, vagy bevihet valami fertőzést is....


remélem segítettem. Sk.

2009. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Inkább fedd be a helyüket, egy hálót felrakni nem tart semeddig se.

A szárnyvagdosás barbár módszer.

2009. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodtan vágd le a szárnyukat, ez nekik nem fáj, olyan, mintha neked a hajad vagy a körmöd vágják. Nyisd szét legyezőszerűen a szárnyukat, a fejét tedd a hónod alá, hogy biztonságban érezze magát, meg beszélj hozzá kedvesen. A szárnyánál nézd meg hol kezdődik a hús, és attól néhány centire vágd le. MInt írtam, ez nekik nem fáj. Nekünk bevált, mi is így védtük meg őket a kutyától/szomszédtól. Ha széttépi egy kutya nem a legszebb halál.:( Próbáld ki nyugodtan, keríts egy éles ollót, és vigyázz, bele ne vágj a húsba. Sok sikert!:)
2009. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Vagy ha lehet fedd be. Az is jó 5let.
2009. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

A 20:06osnak igaza van mi is így csináljuk!Csak tényleg vigyázz nehogy belevágj,de úgyis látni fogod hogy honnantól vághatsz.

2009. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom miért lettünk lepontozva de szerintem aki így pontozgat az még csirkét se látott!Akkor ennyi erővel az egész kertet be kell fedni ami kb. 500négyzetméter mivel néha ki szoktuk őket engedni oda is.Mindig leszoktuk vágni a szárnyuknak a végét.Most is van 60db csirkénk.Kb ez idáig tartottunk 1000db-ot és még soha nem lett bajuk attól hogy a le lett vágva a szárnyuknak a végéből egy pici.
2009. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is van kb 100 tyúkom, csirkém és a gyengébbek kedvéért a szárnyvágás alatt a szárnyevező tollak levágását kell érteni és nem a szárny

( mint mellső végtag )csonkolását, bár a díszrécéknél az is megszokott művelet.

Nyugottan vágd le, csak ha növésben van a toll akkor kell vigyázni, h csak azt a rész távolítsd el ami már kinőtt a tokból..

2009. máj. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt van némi félreértés, gondolom azért írták barbár módszernek a szárnyvágást.( hiszen értelemszerűen a visszavágott szárny sokszor a szabadabb tartást is lehetővé teszi, hiszen szabadon kószálhatnak a területen annak a veszélye nélkül, hogy pl. kirebbenjenek az utcára, autók közé, stb.)

A "vágd vissza a szárnyukat" nem más, mint a tollak visszavágása, semmilyen érző részt nem érint(het).

A technika pedig valóban az, mint az előttem szólók leírták.

2009. máj. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat de szerintem a szárnyvisszavágást használom.
2009. máj. 15. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!