Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem menta növényt, de kb...

Vettem menta növényt, de kb 30 centis és mindenfelé nő, nem olyan szép bokros. Milyen gyakran, és mennyivel kell visszavágni?

Figyelt kérdés
És az mit takar, hogy "a tiszta menta lenyelve mérgező" ?
2011. okt. 8. 16:10
 1/6 titak ***** válasza:
2011. okt. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt már láttam, csak nem sok konkrétumot ír... azért köszi.
2011. okt. 10. 16:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ott irt nevelési tippek jók. De a menta NEM szobanövény, csak akkor fejlödik szépen, ha kinn tartod lehetöleg napon.

A menta nem szabályosan nö, hanem mindenhol sarjad, ha ezeket a hajtásokat rendszeresen visszavágod, akkor bokrosabb lesz. A levágott darabokat frissen is lehet használni, de meg is tudod száritani.


Az meg, hogy mérgezö: nem tudom, hol olvastad, de valószinüleg a mentaOLAJra vonatkozik, ami igen tömény. A növényböl annyit nem tudsz fogyasztani, hogy bajod legyen, kivéve, ha allaergiás vagy rá.

2011. okt. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
nyugodtan visszavághatod nem lesz baja de ha elszárad ne ilyedj meg mert ki fog újra hajtani
2011. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már el is kezdtem vagdosni mert nagyon gyorsan fejlődik.
2011. okt. 12. 11:02
 6/6 Miró Kiss Ida válasza:
A menta annyira nem mérgező, hogy mártást lehet vele készíteni, és sültekre lehet ugyanúgy tenni, mint például a kakukkfüvet. Nagyon finom!
2011. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!