Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tegnap kaptam anyukámtól egy...

Tegnap kaptam anyukámtól egy szép leandert, és kérte, hogy metszem meg, csak nem tudom, hogy mennyire kell visszavágni?

Figyelt kérdés
Amiket levágok ágakat, azokat tudom szaporítani is?
2011. márc. 15. 06:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A zöld hajtásvégeket (20-30 cm. hosszú) lecsupaszítom, hogy csak 4-5 levél maradjon a csúcsán. Vízbe állítom, de sötétben(sörösüveg), és egy nylon zacskót húzok rá, hogy ne párologtasson annyit. néhány hét alatt gyökeresedik, azután lehet földbe ültetni.

Ahol most metszed, ott az idén nem biztos, hogy hoz virágot.

2011. márc. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, nagyon kedves vagy!Délelőtt neki is állok a metszésének!

Ja igen, azt még szeretném megkérdezni, hogy kitehetem az udvarra? Jelenleg a lakásban van.

2011. márc. 15. 07:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Az "öreg tő" már mehet ki a szabadba, a hajtatást tartsd bent. Én a fürdőszobában egy "sötétebb" sarokban tartom.
2011. márc. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!