Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy fiókát órákon át...

Találtam egy fiókát órákon át figyeltem az ablakból de sajna nem jött érte a mamája hogyan neveljem fel? Mit adjak enni és hogyan itassam meg?

Figyelt kérdés
Már behoztam de nem tom mit csináljak vele sürgös lenne
2009. máj. 15. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha nagyon pici akkor nem fog menni. De fogj neki sáskát, kukacokat, rovarokat. Vizet szerintem a mamája se adna neki. Mi is találtunk egyszer egy kismadarat, már egy kicsit tudott repülni is és mi nyúltáppal etettük. Olyan kis préselt táppal. De pár nap múlva meg is hallt. Kb. 6 éves voltam, így nem nagyon tudtam mit kellene csinálni.
2009. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ezt találtam:


[link]


Én megpróbálnám szakemberrel felvenni a kapcsolatot, legalább telefonon adjanak segítséget.

Remélem, megmarad a madárkád!!!

2009. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értek a madarakhoz, de szerintem állatkereskedésben kapható élő lisztkukaccal megpróbálhatnád etetni.
2009. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Az attol fugg, hogy rovarevo, vagy magokkal taplalkozik. Ha rovarevo, akkor fozz neki kemenyre tojast, es azzal etesd, ovatosan csipesszel. Vizet igenis kell neki adni, szemcseppentovel. Ha magevo, akkor kisebb magokat adhatsz neki.
2009. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Es mindig tartsd melegen!
2009. máj. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Próbáld kideríteni, milyen madár, egyébként tojást rovarevőnek és magevőnek is lehet adni, azzal próbáld etetni először, és ha kiderül, hogy rovarevő vagy magevő, akkor aszerint folytasd az etetést.
2009. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nincs jobb megoldás: Nyers hús (pulyka, v. csirke), főtt rizs, főtt tojás, sajt. A hús legyen a legnagyobb mennyiségben. Ezt össze kell pépelni. Csipesszel lehet etetni, talán az elején kicsit erőszakolni kell, de ha rákap az ízére....... Ezeket a csipeteket, lehet vízbe mártani, etetés előtt, több inni nem kell. Etetés, kb. 30 percenként. A kajában vannak romlandó dolgok is, ezért hűtőbe, vagy fagyasztóba vele. Mindig csak 1-2 órás mennyiség legyen szobahőmérsékletű. Ezzel a kajával, mindegy, hogy növény, vagy rovarevő a madárka. Nekem, sajnos már sokszor kellett használnom, de jó recept. Viszont repülni előbb fog megtanulni, mint önállóan enni, tehát inkább szakember!
2009. máj. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Este is fél óránként etesem?
2009. máj. 17. 07:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Sötétedés után, nem kell etetni. Akkor ő is alszik.
2009. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
67%
megmaradt a madárka?
2009. júl. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!