Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a baja a hullámos papagájom...

Mi a baja a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés
Egész nap gubbaszt,alszik,nagyon passog repülni nem repül...enni eszik rendesen de könnyebb a kelleténél.
2011. dec. 14. 17:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem idős? Nekem akkor csinálták ezt. Sajnos, mindannyiszor azt jelentette, hogy már nem sokáig lesznek velem. Hiába vittem állatorvoshoz, kaptak vitamint, valami injekciós üvegből is kellett cseppentenem az itatójukba. Hamarosan hirtelen újra a régi lett a kismadár, és aznap este, mikor hirtelen jól lett, elaludt örökre.


Kívánom, hogy ne így legyen, de állatorvoshoz mindenképp vidd el. Ez náluk súlyos jel.

2011. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát talán 2 év körül van. De ez már a második papagájom aminek ez a baja.De neki már nyár ota volt vmi baja abból "kigyógyult" és most jött ez..:/
2011. dec. 14. 19:08
 3/20 anonim ***** válasza:
volt a közelmúltban esetleg környezetváltozás?
2011. dec. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy magányos és társra vágyik?

Egyedül van?

Mert a papagájok társas állatkák, egyedül egy idő után depressziósok lesznek!

2011. dec. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem volt környezetváltozás csak annyi mikor nyáron elmentünk nyaralni egy hétig máshol voltak.Ő az első papagájom volt mellé véve egy társ az elpusztult(ugyanazokkal a tünetekkel mint ő de talán fél éve lehetett csak)és most is van neki párja.De teljesen reménytelennek tűnik az hogy felépüljön.
2011. dec. 14. 20:06
 6/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok: a papagájok ennyi idősen nem mutatnak ilyen tüneteket. A tartási körülményekkel lehet probléma. Milyen gyakran tisztítod a kalitkát? Hol tartod? Mekkora kalitkában? Mivel eteted őket? Mennyit mozoghatnak kalitkán kívül (írtad, hogy nem repül, akkor gondolom ki szoktad őt engedni)?


Lehet, hogy valami egészen apróság okozza, amiről nem tudsz, de fontos lenne. Ha válaszolsz a kérdésekre, lehet, hogy tudunk segíteni. Mindenesetre állatorvos kell ide sürgősen. Amíg nem jössz rá, mi okozza ezt a tömeges megbetegedést a madaraidnál, nehogy vegyél neki társat, csak ő is megbetegszik.

2011. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Bocsi, látom, már vettél neki társat, ezen átsiklottam. Valahogy el kellene őt különíteni, ha van rá mód.
2011. dec. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Takarítom őket két naponta, innivalót naponta cserélek ,igaz azt olvastam nem lehet őket konyhában tartani de sajnos ott vannak ,kalitka mérete szerintem megfelelő mert bőven elférnek ketten ,mag keverékkel etetjük amit kereskedésben szoktunk vásárolni meg zöldségekkel fürtös kölessel,

repülni is bőven repült egész nap nyitva volt szinte a kalitka nekik de a társa még most is hívja hogy repüljön.

Szerintem mindegyik kérdésre válaszoltam

2011. dec. 14. 20:19
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem 100% hogy azért halnak/betegednek meg mert a konyhában vannak. Rengetek dolog árt nekik a konyhában pl. a gyakori hőmérséklet változás, a teflon, a mosogatógép,stb.

Itt le van írva minden: [link]


Ha nem tudod őket máshova tenni ne vegyél több papagájt!!!

2011. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépem köszönöm a segítséget remélem használ...és még a beteg papagájon ez segíthet?
2011. dec. 14. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!