Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Új kalitka, új cuccok?

Kottafej kérdése:

Új kalitka, új cuccok?

Figyelt kérdés
Öhm. Hello megint én vagyok! A papagájom észrevettem, hogy nagyon sokat nőtt. Kicsi a kalitka, uncsi neki az összes cucc. Arra gondoltam, hogy vennék neki új kalitkát, és új cuccokat is. Meg tudná szokni az új lakhelyét? Amúgy olvastam, hogy a csengő, műpapagáj és a tükör ártalmas neki, és nem lehet őket megszelídíteni. Ha most ezt a 3 dolgot nem raknám bele az új kalitkájába, akkor lenne rá esély, hogy megszídítsem? Mert eddig tényleg nem sikerült. Nem fogja hiányolni ezeket a dolgokat?
2011. dec. 24. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Eddig bent volt ez a három tiltólistás dolog? Mennyi idős a papagáj? Az új nagyobb kalitka és a játékok nem probléma, igazából feldobja őket a változatosság (személyes hülyeségem, de nagyjából havonta, kéthavonta teljesen átvariálom a kalitkájukat és vetésforgóban cserélem a játékokat is) Ha már idősebb, nem valószínű, hogy megszelidül. Amúgy pedig minden más csak türelem kérdése.
2011. dec. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát eddig mindhárom dolog bent volt nála. amúgy jövő júliusban lesz 6 éves
2011. dec. 24. 23:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Betetted a 3 (szűken inkább kettő) olyan dolgot, amitől egy egyedül tartott papagáj nem fog megszelidülni, de még vadítja is őt. Nem érted el nála, hogy a társaságod keresse, helyette mű dolgokkal pótoltad a társas kapcsolatainak hiányát, így nem is szocializálódott megfelelően. Ő már középkorú, ha csak nem vagy Buddha (vagy csodatevő), elég kicsi az esélye, hogy meg fog szelidülni.
2011. dec. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azzal hogy új kalitkát,új dolgokat veszel és kidobod a csengőt,stb. mindenképp jót teszel vele. Szerintem megszelídíteni se lehetetlen mert a tükörképe nélkül nem fogja azt hinni hogy van mellette még egy madár ezért jobban fog érdeklődni irántad mint eddig.
2011. dec. 25. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!