Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell berendezni egy...

Dorika0210 kérdése:

Hogyan kell berendezni egy hullámos papagáj kalitkáját?

Figyelt kérdés
Pénteken kapok papagájt és nem tudom hogy hogyan rendezzem be a kalitkáját. Légyszi írjátok meg hogy ti mit raknátok/raktatok a kalitkába!
2011. dec. 13. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
rakj bele valami fát amire ráül...az ülőke elé tükröt hogy tudja nézni magát(szeretik) ...csörgős-színes játékokat amiket nagyobb kisebb bevásárló helyeken is beszerezhetsz! És vigyázz mert ha rozsdásat nyalogat vagy ilyesmi akkor rozsda mérgezést kap!!!! :)
2011. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Fontos, hogy legyen benne 2 db hordozható PC hangszóró, hogy legalább zenét tudjon hallgatni a papagáj. Még ajánlanám a gumimacit is, mert azzal jól elvan a madár.
2011. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell telerakni minden hülyeséggel. Én a tükröt sem ajánlom, mert ha tükör van, nem fog megszelídülni neked, legalábbis nekem ez volt. rakj bele két természetes fából készült ülőrudat, itatót, etetőt, maximum egy játékot. fürtös kölest is fellógathatsz nekik, azon is szeretnek tornászni
2011. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egynek minimum 40x30x40cm-es kalitka kell.

A kalitka aljába madárhomokot tegyél. A kalitkához kapott műanyagok ülőrudakat max. arra használd hogy az ajtóba teszed kívülre hogy könnyebben ki/be találjon majd. A kalitkába 3-4 cm átmérőjű fűzfaágakat,nem permetezett gyümölcsfaágakat,akácfaágakat tegyél ülőrúdnak. Az etető,itató mindenféleképpen rácsra akasztható tál legyen és egy szivaccsal mindegyiket mosd ki naponta. A játékok fajátékok legyenek és ne legyen rajtuk se csengő se tükör. És ha tudsz lógass be neki vékony fűzfaágakat rágcsálni. Tegyél a kalitkába szépiát is és legyen gondod rá hogy használja is.

2011. dec. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
szia! tudom, hogy ez nem nagyon ide tartozó, de nekem a hullámos papagájom sajnos eladó lett, mert elköltözöm és nem tudom magammal vinni. esetleg, ha még nem vetted meg én szívesen oda adom neked akár ingyen is, csak szerető helyre kerüljön! vagy ha kalitod sincs azt is tudok adni hozzá teljesen újat, berendezve, kb 3 ezerért kajával homokkal. ha érdekel vagy ha valaki itt olvassa érdekli őt, kérem írjon, mert szeretném, ha jó helyre kerülne szerető gazdikhoz!
2011. dec. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

87%-os már nem egy kérdésnél előz meg a válasszal, és már nem először vagyok kénytelen leírni, hogy mindenben igaza van, nagyjából szóról szóra ezt írtam volna én is. Tükröt, csengőt még egyszer kihangsúlyozom: SEMMIKÉPP ne tegyél be nekik, műpapagáj, hasonló baromságok sem kellenek. A kalitka ne legyen túlzsúfolt, és faágak legyenek az ülőrudak, így az esélye minimális annak, hogy karomvágásra legyen később szükség. Szépia/csőrkoptató alapfelszereltség, a fa játékokon kívül pedig kenderzsinegből maximum 5 perc alatt csodajátékokat készíthetsz nekik magad is.


Ha rám hallgatsz, kalitkán kívülre is teszel egy nagyobb faágat, így, mikor kiengeded, és már megszokta a helyét (először lényegtelen lesz neki, hova, csak valahova be tudjon csapódni szerencsétlenke, apránként tanul majd meg ügyesen navigálni és landolni), azt fogja tekinteni kinti pihenőhelynek, nem a szekrényed tetejét, vagy a függönykarnist.

2011. dec. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom az előzőekhez, ezek az alapdolgok, amik kellenek.

Annyival egészíteném ki, hogy az etető lehetőleg ne önetető legyen, mert ebben esetleg elakadhatnak a nagyobb magok és hamar kaja nélkül maradhat a madárka. Arra is ügyelj - bármilyen etetőd is legyen - hogy a a magok héját, amit a madár esetleg visszaköp, rendszeresen lefújd az etető tetejéből. Különben képes és éhen hal a madár, mert nem találja a magot a héjak alatt... (a rutinosabb madarak persze ezt már megoldják maguknak).


Ajánlom a szépiacsipeszt - nem csak a szépia felfüggesztésére, de pl. alma vagy más gyümölcsszelet felerősítésére is kiváló, s ezzel elkerülheted, hogy a kalit aljába kerüljön a gyümölcs, ahol aztán keveredik olyasmivel is, amivel nem kellene...

Szintén nagyon praktikus a lágyeleségtartó, bár erre a célra megfelel bármilyen tálka is, csak szólok, hogy van ilyen is. Kívülről könnyen behelyezhető, mérhető vele az adag, egyszerűen tisztítható :)


Jó ötlet szerintem a hinta is a kalitban, a madaraim eddig mind nagyon szerették, nagy harcok folytak, hogy ki ringatózhasson épp rajta :) Csak itt is fontos, mint az ülőrudaknál, hogy lehetőleg valódi fa legyen. Lehet ilyet kapni boltban, de házilag készíteni se egy nagy ördöngösség.


Ha nagyon "profi" akar lenni az ember, és van is rá pénze, akkor a kalit aljába kagylóőrleménnyel kevert homokot tesz. A kalcium szükségletet ez megoldja, de mivel ásványi anyagokkal dúsított, ezért még több a haszna :) Különösen olyan madaraknál (vannak ilyen díszpéldányok!), akik rá se akarnak nézni a szépiára... :)

2011. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! és azt szeretném még kérdezni ( tudom hogy nem lehet hozzászólásban új kérdést írni, csak így nektek akik írták ezt a 6 jó választ) hogy miért nem tegyek csengős tükröt a kalitba?
2011. dec. 14. 22:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyon régen kiírtam egy ilyen kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1835063-volt..


A tükörtől a papagáj "megbolondul". Méghozzá azért, mert nem képes különbséget tenni a tükörképe és egy másik papagáj közt. A fenti kérdésemre adott válaszokból látni is fogod, hogy, mivel nem úgy reagál a tükörkép, ahogy egy másik papagájnak kellene, így a papagáj bedühödik. Akkor is megzavarodhat, ha benyúlsz megtisztítani a "párját", ő ezt támadásnak véli: ellened fordul. De rengeteg SAJÁT TAPASZTALAT lesz leírva a válaszok közt, direkt úgy kérdeztem, hogy ne 'ismerősöm ismerőse mondta, hogy ezt és ezt okoz a tükör' válaszokat adjanak rá.


Csengő pedig egyrészt, ha olyanból készül, fémmérgezést okozhat, másrészt pedig képzeld el, ha a fejed mellett közvetlenül kongana egy csengő. Téged nem zavar messziről, de cuki, ahogy játszik, de ő közvetlen közelről egy idő múlva halláskárosodást kaphat.

2011. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 .Dóri. ***** válasza:
0%
Én tettem be tükröt, ( két papagájom van ) az enyémnek semmi baja. Jól elvan. Persze hogyha nem engeded ki, én sem ajánlom.
2011. dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!