Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Csengőt miért nem szabad adni...

Csengőt miért nem szabad adni a madárnak?

Figyelt kérdés

Mindenhol írják,hogy csengőt nem szabad betenni,így rossz úgy rossz.Miért?

Köszi!


2011. máj. 25. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam, hogy nem szabad, csak azt, hogy tükröt nem szabad. Az enyéim nagyon jól elvannak a csengővel, imádnak vele játszani
2011. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy szabad nekik betenni. Szeretnek vele játszani.
2011. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
és tükröt miért nem szabad? tökre szereti nézegetni magát benne, nemfél tőle és nem is bántja, csak pózol benne
2011. máj. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A csengőt én úgy tudom, azért nem, mert fémből van, és nyalogatja, rágcsálja, és fémmérgezést kaphat. Nem értek a csengők anyagához, de gondolom van olyan, ami nem okoz évek távlatából nézve nagy dózisban fémmérgezést nekik, azzal szerintem sincs semmi gáz.


A tükröt azért nem javasolják (bár én erről is csak pár éve tudok, és régebb óta vannak papagájaim, akiknek volt tükrük, de "túlélték"), mert a papagáj nem tudja megkülönböztetni a tükörben magát egy másik papagájtól. (ez viszont tény. az enyéim is minden tükröződő felület mögött keresik a másik papagájt..)És ha beleszeret, akkor elkezdi etetni, a felöklendezett kaja pedig gyulladást okoz neki hosszútávon, ha az a papagáj, akinek szánja (a tükörképe), nem fogadja el az ételt. Mondják azt is, hogy bedilizik a másik papagáj látványától, de én erre nem láttam még példát.

2011. máj. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Ezek nem játékok hanem a kereskedők trükkje hogy még több vackot tudjanak rádsózni. Többet ártanak vele a madárnak mintsem azt gondolnád.

Csengő: károsítja a hallásukat, ha sokat játszanak vele nehézfémmérgezést kapnak tőle ami 90%-ban halállal végződik, ingerülté és feszülté teszi a madarakat.


Tükör,műpapagáj:mentális problémákat okoznak, a madár agresszívé válik a fajtársaival és az emberekkel szemben is ha a tükörben lévő társát vagy a műpapagájt tekinti a párjának, ha etetni kezdi begygyulladást kaphat.


Nem értem miért áltatják magukat az emberek olyanokkal hogy nem árt nekik, a papagájom szeret velük játszani, ha ártana nem árulnák amikor ezeket a TÉNYEKET nem csak én mondom és tudom hanem tapasztalt tenyésztők és madártartók is.

2011. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem miért áltatják magukat az emberek olyanokkal hogy nem árt nekik, a papagájom szeret velük játszani, ha ártana nem árulnák amikor ezeket a TÉNYEKET nem csak én mondom és tudom hanem tapasztalt tenyésztők és madártartók is."


Nem konkrétan a fenti idézet kommentelőjének címezve, mert én elhiszem az érveket ezek ellen, és nem használom, csak használtam ezeket a játékokat. De kíváncsi lennék olyan papagájtartó történetére, akinek a papagája tényleg mentális problémát (nem fémmérgezést, bélgyulladást, vagy halláskárosodást) szenvedett ezektől a játékoktól.

Minden kötözködés nélkül. Csak érdekel.

2011. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Beus35 ***** válasza:

Nekünk volt tükör is,amíg egyedül volt,de már párban van így már nem kell a tükör!!

Csengőnk volt is és van is!!

Imád vele játszani....és semmi baja nincs!!!

2011. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nálunk nincs csengő betéve a papagájhoz,de ha lenne is neki bent egy,nem aggódnék amiatt,hogy károsodik a hallása,mert már alapjáraton saját magának olyan fülsüketítő hangja van,hogy ha csipog,be kell tömnöm a fülemet...Nagyon durva,jó erős és éles a hangja,szinte már magas frekvencia. :D
2011. máj. 26. 22:06
 9/16 anonim ***** válasza:
41%
Ja szerintem is baromság, hogy nem lehet tükröt vagy csengőt berakni nekik.
2011. máj. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A saját hangja nem károsítja a hallását. De a csengőnek más a frekvenciája ezért károsítja. Nem tudom hogy olvastad-e te és az utolsó válaszoló ezt de érdemes elolvasni: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1835063-volt..
2011. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!