Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj, miért nem...

Nimfa papagáj, miért nem foglalkozik a tojásával?

Figyelt kérdés
Két hétre "nyaralni" hoztam el egy nimfa papagájt, aki egyébként egy óvodában tartózkodott nyár óta. Ekkor találta valaki az óvoda kertben, és befogta. Most amíg az óvoda zárva tart, nálam lesz. Fura dolog történt ma délelőtt, amikor Bóbita egy tojást rakott az etető táljába. Nem érthető azért, mert tudtommal nyár óta egyedül éldegélt, azért sem, mert csak egy van, és azért sem, mert nem igazán foglalkozik vele. Tudna valaki némi magyarázatot adni a történtekre?
2011. dec. 28. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért nem foglalkozik vele,mert nincs neki párja,így a tojás is meddő..
2011. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tojó papagájok néha maguktól is tojnak tojást, bár elég veszélyes üzem. Ezek természetesen meddő tojások, így, ahogy az első is mondja, normális, hogy nem foglalkozik vele.
2011. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, így már érthető.
2011. dec. 29. 10:23
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy óvoda nem túl jó hely egy papagájnak.

1.A kisgyerekek az állatokkal nem bánnak túl finoman a papagájok pedig nagyon könnyen megsérülnek tehát nem jó párosítás.

2.Egy óvodában nem hiszem hogy van hely,idő arra hogy valaki naponta kiengedje pár órára repülni és gyümölcsöket,zöldségeket adjon neki.

3.A kiengedés mellett rendesen is foglalkozni kell vele mivel egyedül van naponta 4-6 órát hogy ne unatkozzon, ne legyen magányos, ne kezdjen pótcselekvésbe.

4.Mivel nem hozzáértők találták meg nem hiszem hogy elég nagy a kalitkája(minimum 40x50x70cm), megfelelőek a játékai(alaposan megmosott vékonyabb leveles fűzfaágak és fajátékok), megfelelő az ülőrúdja(3.5-5cm átmérőjű nem permetezett gyümölcsfaágak, fűzfaágak, akácfaágak), megfelelően van tisztítva a kalitka és a benne lévő dolgok.

2011. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azóta ismét nálunk van a kis Bóbita, és már itt is marad. Miután visszavitték az óvodába nagyon magába zárkózott, ezért már más nap visszahozták, és örökbe fogadtuk. A kalitkája 35x58x63 cm-es. Naponta kiengedjük, és már nagyon szépen kiismeri magát a lakásban is. Én úgy látom jól érzi magát, de mivel tudom hogy párban ideális tartani őket, amint tudunk veszünk mellé egy hímet is. Már 4 tojást tojt, amióta nálunk van, és bár meddő tojások, mégis nagyon gondosan ápolgatja őket. Naponta többször is ráül, csendesen duruzsol nekik. Nincs szívem elvenni tőle.
2012. jan. 11. 19:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne is vedd el mert azzal csak arra ösztönöznéd hogy újakat tojjon. Miután megunta őket már nyugodtan elveheted tőle. Mindig legyen nála szépia/csőrkoptató. Hetente-kéthetente adj neki főtt tojást de amíg egyedül van és van tojása ne hagyd belőle túl sokat enni mert ha sokat eszik újra tojni fog amiből sok gond adódhat (pl.kimerültség, tojásvisszamaradás, tojógörcs,stb). Amikor már lesz párja hagyhatod őket annyit enni a tojásból amennyit akarnak mert valószínűleg így is úgy is lesz fiókájuk.

A kalitka 1 nimfának épphogy elég tehát ha veszel mellé egy párt minimum kétszer ekkora kell.

2012. jan. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, be fogom tartani a tanácsokat.
2012. jan. 13. 18:04
 8/9 A kérdező kommentje:
Kicsit aggódunk a kedvencünk miatt, mert azóta sem állt le a tojásokkal. Azt olvastam róla, hogy a sok tojás nem éppen egészséges a számára. Ezen a héten már a 6. tojást tojta. Mindezt összesen 24 nap alatt. Lehet valamit tenni ez ellen? Nagyon nem szeretnénk, ha valami baja lenne emiatt.
2012. jan. 22. 12:50
 9/9 anonim ***** válasza:

A hat tojás még nem számít soknak. Az én tojó nimfám tojt ötöt majd pár nap után már nem foglalkozott velük ezért elvettem tőle mindet. Rá 2-3 napra tojt még egyet amivel elvolt 2 hétig majd tojt még ötöt. Ezt a hatot kb. 2 hete vettem el tőle.

Ha van olyan játéka ami alatt ha elmegy hozzáér a hátához vedd ki vagy rakd úgy hogy ne érjen hozzá. Ha van olyan játéka,ülőrúdja amivel párzani szokott vedd ki. Mindig 1 napra elég kaját adj neki és az sem baj ha éhezteted pár órát. 12 óra helyett csak napi 8 órát legyen világosban. És ha szoktad simogatni a hátát,fejét most egy darabig ne tedd.

Ha ezeket betartod valószínűleg csak max. 1-2 tojást fog még tojni. Kb. 1 hónapig fog rajtuk ülni aztán megunja és elveheted őket.

2012. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!