Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért repednek a tojások?...

Miért repednek a tojások? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Kacsákat keltetek asztali keltetőben. Most vagyok a 19.napon, 30.án kéne kelniük, de 3 tojás már meg van repedezve, pedig nem koccantak össze, meg semmi. Lámpáztam, a kacsa él bennük. Lehet, hogy előbb kelnek ki? És ha igen, elpusztulnak? Vagy túlélik?
2009. máj. 21. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképpen vidd el őket állatorvoshoz.
2009. máj. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kacsa 27-29 napra kel.

A mulardkacsa és a némakacsa még később.


Hogy vannak megrepedve,

ahogy keléskor szokott?


Azért rossz, ha megreped a tojás,

mert jobban párologtat, kiszáradhat az embrió,

esetleg fertőzések is könnyebben támadják meg,

vagy ha a hártya is sérül el is vérezhet...

2009. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mivel ez az első keltetési próbálkozásom, nem tudom, hogy úgy reped-e, mintha kelni akarna. A tompábbik végén vannak repedések 2-nek, a harmadiknak meg az oldalán egy pici kitörésféle. A többi (összesen 24-et keltetek) még nem reped. Permetezzem gyakrabban? Milyen hőfokú vízzel? A keltető könyve 40 fokos vizet ír.
2009. máj. 21. 16:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a spricnit (kb másfél decis) a keltetőben szoktam tárolni , így felveszi a kellő hőfokot.


Itt kérdezheted a gyakorlott háztáji keltetőket :


[link]

2009. máj. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!