Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan azonosítsak be egy...

Hogyan azonosítsak be egy madarat?

Figyelt kérdés

Találtam egy szuper helyszínt, ahol rengeteg madár van, és lehet fotózni őket. De bosszant, hogy nem ismerem őket. Próbáltam már Wikipédiát, meg többféle weboldalt, de mindenhol az van, hogy többszáz névre kattintgatva vagy felismerem vagy nem. És még akkor sem biztos, hogy jó családot/rendet nézek. Gondoltam rá, hogy belinkelem ide a fotót, és megkérdezem, de nem szeretném elárasztani az oldalt "Milyen madár ez?" jellegű kérdésekkel.


Szóval, ismertek olyan oldalakat, ahol mondjuk egy bizonyos renden/családon belül már fotókon keresztül keresgélhetek? Esetleg más megoldás számomra?


2009. máj. 23. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
sokféle madaras könyv található, amelyben képek alapján be tudod azonosítani a madarakat, amúgy a helyedben keresnék egy madár-megfigyelő klubbot, egyesületet, baráti társaságot a neten és tőlük kérnék tanácsot, hisz mindenki így kezdi
2009. máj. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszönöm szépen!:)
2009. máj. 24. 17:21
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Látogasd meg a www.birding.hu oldalt. Ott az 'Info'címszó alatt, van egy 'Fórum' menüpont. Ha belépsz, lefelé görgetve, a 'Terepmadarászat' témakörben, találod a 'Milyen madarat láttam?'!!!!! Na itt kérdezhetsz, mert ők tudják! Remélem nem voltam bonyolult.
2009. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)))
2009. máj. 24. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!