Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtunk egy kis pintyféle...

Találtunk egy kis pintyféle madárkát, hogy neveljük fel? Mivel etessük?

Figyelt kérdés
Csak picit tud repülni, de még elég kicsi
2009. máj. 27. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyetek kölest valamelyik állatkereskedésben vagy élelmiszerboltban, azt őröljétek meg (tudod, azzal a géppel, amivel a mákot is őrölni szokás, biztos van otthon). Ezt keverd össze egy kis főtt tojássárgájával és vízzel, hogy összetapadjon. Ezt kéne neki csipesszel lenyomni a torkán (akár erőszakkal, egy idő után rájön h enni adtok és nem ellenkezik), de figyelj, hogy ne túl sokat, hiszen ő nagyon pici. Ez a keverék így nagyon tápláló, és megfelel egy fiókának.


Jómagam így neveltem két hétig egy tengelic fiókát akin még toll sem volt mikor megtaláltam, aztán apám adott neki egyszer, mikor nem voltam otthon meg nem őrölt magokat, azokat azonban nem tudja megemészteni, mivel még nincsenek apró kövek a zúzógyomorban. Elpusztult szegény... Tanulság: egész magot TILOS adni ilyen kicsi madárnak!!


Még egy tanács: a kalitkába, amibe tartjátok, szórjatok egy kis aprókavicsos földet, hogy ha elég nagy lesz, tudjon kavicsot nyelni, ami aztán majd lehetővé teszi neki az egész magok megőrlését is. Ez a madaraknál így működik, ne ijedj meg, nem káros.


Sok szerencsét!

2009. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Most nézegettem képeket pintyfélékről, lehet hogy mégsem az :S Inkább rigónak néz ki...

2009. máj. 27. 11:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha hosszúkás a csőre akkor valami rovarevő, hogyha robosztus, inkább piramis alakú akkor magevő. Rvarevőnek inkább vegyél kisebb tücsköket és azt add csipesszel, vagy gilisztát/csontkukacot horgász boltban. Menni fog ez ;)


Ja és arra is figyelj hogy azért pár csepp vizet is mindig csepegtess a csőrére, azt automatikusan benyeli tapasztalatom szerint

2009. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

lenmag nem jó? az van itthon most csak, persze később tudok venni kölest is! Adtam már neki csontkukacot, meg legyet is! Mennyit kell neki adni? Milyen időközönként? Mert ha közelítek felé a csipesszel egyből nyitja a csőrét és majd' lenyeli a csipeszt is! Ennyire éhes lenne? Vizet is csepegtettem neki a csőrére!

Hosszú, hegyes csőre van, szürkés színű, a fejet tetején kicsit feláll a toll, tippek? Milyen madár? ja és nagyon pici méretű

2009. máj. 27. 12:13
 5/13 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a wikipédián, mezei pacsirta! tuti teljesen úgy néz ki mint alul a képet a kisfióka!
2009. máj. 27. 12:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Gratula, akkor találtál egy védett madarat, viseld jól gondját! Mekkora a madár? Ha pacsirtafióka akkor gondolom nagyobb egy verébnél, szóval akkor jóval több élelemre van szüksége, 6-7 csontit egy alkalommal nyugodtan adhatsz neki, hogyha kéri. A pacsirta rovarevő, úgyhogy gilivel meg csontival etesd inkább, ne kölessel. Páróránként jó volna etetned. Este lefekvés előtt, reggel pedig minél hamarabb, éjjel nem kell, olyankor a madarak sem vadásznak. Ha suli miatt nem megoldható az etetése, akkor reggel legalább kétszer etesd meg (felkeléskor és suliba menet előtt) és utána amint hazaérsz. Ha van otthon vki aki folyamatosan etetni tudja az még jobb.
2009. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Am végig az eső válaszoló voltam ;)
2009. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Most ráérek vele foglalkozni, sajna munka nélkül maradtam... Azon is gondolkoztam hogy a közeli Abonyi Vadasparkba elviszem, talán átveszik, félek hogy én nem tudok róla úgy gondoskodni ahogy kell.
2009. máj. 27. 15:24
 9/13 A kérdező kommentje:
ja a mérete kb 6-7 cm, nagyon pici, a szárnyain meg a farktollán vannak csak erős tollak, amúgy olyan mint egy vattacsomó :) És egyfolytában csipog, tátog a csőrével ha közelítek felé, de nem tudom adhatok e még neki enni, olyan 20 perce evett meg 3 csontit
2009. máj. 27. 15:27
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan adhatsz neki kicsit többet, egy akkora madárnak 6-7 csonti vagy akár több is lehet. Ne félj, nem fogja magát halálra enni, ahhoz azért nagyon sok kéne. ;) Amúgy ha neked teher, akkor biztosan átveszik, hiszen védett faj. De ha szeretnél egy kézhez szoktatott pacsirtát, akkor nevelgesd ;) Szépen énekel
2009. máj. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!