Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Itt Európában nem illegális...

Itt Európában nem illegális ara macao-t (vörös arát) venni, tartani vagy eladni?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy szigorúan védett madár, valami CITES I besorolású, ami ha jól értettem, azt jelenti hogy csak speciális engedélyel lehet venni, eladni (javítsatok ki, ha tévedek)

De ennek ellenére nagyon sokan tenyésztik, hírdetik az interneten.

Ha engedély kell hozzá, azt honnan szerezhetem be?



2012. jan. 29. 18:31
 1/2 Juhász Tamás ***** válasza:
Magyarországon mérne lehetne tartani ara macao-t!Az aramacao-hoz szerintem nem kell engedély!
2012. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tarthatsz.


CITES papír kell hozzá. Ez nem engedély, hanem csak egy igazolás, amivel igazolod, hogy legális úton jött az országba, vagy tenyésztették.


Gazdaváltáskor megkapod a tulajtól. A madáron kell lennie vágott gyűrűnek, ha vadon fogott, zárt gyűrűnek ha tenyésztett, ezen kívül lehet még microchippes jelölés, és CITES papaír.


A madár ára kb. 7-900ezer ft.

2012. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!