Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért van ilyen kevés madár a...

Miért van ilyen kevés madár a kertben?

Figyelt kérdés
Két évvel ezelőtt 30 kg napraforgómag nem volt elég télen a madaraknak. Voltak cinkék, tengelicek, meggyvágók, csuszkák, őszapók, zöldikék, fenyőpintyek, verebek, fekete rigók, énekes rigók. Tavaly olyan 15 kg körül fogyott. Idén eddig 8 kg fogyott el. És csak cinkék meg verebek vannak. Hová tűnt a többi madár?

2012. jan. 30. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Vadászok,megfagytak,más etetőt találtak hasonló

Igazából száz+1 variáció lehet,de ha pontosan akarod tudni akkor legyél DR.Doolitle.:D

2012. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz, de én inkább szakemberek véleményére vagyok kíváncsi. Bocs.
2012. jan. 30. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem a madártani intézetet ez ügyben. Azt mondták, hogy lehet hogy kivágtunk olyan bokrokat amit ők szerettek, vagy az ivóvíz lelő helyük eltűnt. Szerintem a varjúk (fekete nagy madarak) kiették a fészkükből a tojásokat.
2012. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ismerem a varjakat. És lehet, hogy tényleg így van, mert legalábbis errefelé mintha sokkal több lenne a varjú.
2012. jan. 30. 15:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, nem is olyan rejtélyes a dolog. Kertes házunkban is sokféle madár volt, amíg a gyerekeim be nem szereztek egy macskát. Igaz, az egerek is eltűntek de a madarak is.

Kb 10 évig pusztította az élővilágot a környéken, két éve elpusztult. Most visszatért az élővilág, sokféle énekesmadár még gyíkok is...és etetés nélkül.

2012. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor enyhe a tél, akkor sokkal kevesebben vannak, ha leesik a hó, annál több lesz.
2012. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hell-ikon ***** válasza:
A farkasordító hideg ellenére most nálam is kevesebben vannak, mint pl. novemberben. A minap még világosban vittem a kutyát sétálni ekkor tűnt fel, hogy 200 méteres körzeten belül vagy 10 etetőt lehet találni a környéken és ezek csak azok amiket az utcáról volt szerencsém látni. Lehet nálad is többen etetnek most, mint eddig és valakinél jobb falatot találtak, mint nálad. Ez is lehet egy ok.
2012. febr. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. febr. 1. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!