Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehetne gyorsan megszelíd...

Hogy lehetne gyorsan megszelídíteni a hullámosomat?

Figyelt kérdés
Van 2 hullámos papagájom és a tojót egyszerűen nem tudom megszelídíteni már mindenhogy próbáltam de nem megy!! gyorsan hogy lehetne megszelídíteni? mert ha hosszan simogatom meg minden kedvességet csinálok neki akkor a vége mindig az hogy elkezd csipogni. És már halálba idegesít. kérlek írjatok hogy lehetne megszelídíteni hamar! Vagy hogy egyszerűen szelíd legyen!!!!

2012. febr. 12. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyorsan sehogy. Mindenhez türelem kell. Legjobb ha eleve ugy szerzed be őket, tenyésztőtől kézzel nevelteket. Most annyit tehetsz, hogy lassan kézből etetve elnyered a bizalmát, egy időn belül ha a kezedre száll és onnan eszik már az is nagy eredmény. Utána jöhet a vállon ülés...stb. Nekem 4 kis törpém van, kézzel neveltek és imádnak vállon ülni és onnan a kezemből csipegetni. Neked ez hosszabb lesz, de türelem. Ha kapkodsz, sosem szelidűl meg.
2012. febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de már minden megvan amit felsoroltál csak úgy érzem hogy a fiú közelebb áll hozzám mint a tojó.
2012. febr. 12. 14:19
 3/6 anonim ***** válasza:
A tojók nekem is visszahúzódóbbak voltak eleinte, úgy látszik ez így van. Minden esetre, arra kell törekedni hogy a kezedhez kellemes élményeket párosítson. Például a kedvenc csemegéje, vagy hasonló apróság.
2012. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a választ!
2012. febr. 12. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Neked eddig 3 lán ypapagájom volt és egy fiú, és a lányok mindig félősek voltak. Most is van egy lány, egyedül van, és nem szeild - pedig már mindent megpróbáltam! Most akarok neki venni egy fiút!
2012. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az enyém tojó és nagyon kedves. A szelidítés kb 2 hónap volt de utána mar nagyon kedves lett szóval van remény :)
2012. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!