Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg lehet valahogy állapítani,...

Meg lehet valahogy állapítani, hogy egy tojás meg van-e termékenyítve, vagy nem? (persze azon kívül, hogy feltörném és megnézném)

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 07:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Ápolgasd, és próbáld kikelteni, ha kikel, termékeny volt... :) Ennél jobbat nem tudok, korán van még (számomra késő). :D
2012. febr. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet megállapítani, hogy anélkül, hogy feltörnéd! De én azt gondolom, ha van egy jó kakas a tyúkok között, akkor nagy valószínűséggel fias a tojások nagyobb része! Talán 20 tyúkra számolnak egy kakassal. A kakas ne legyen túl fiatal, ha van egy éves, az akkor már tuti működik.
2012. febr. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha vennék keltetőgépet, mennyi kiscsirkém lenne százalékosan?

Üdv:Petra

2012. febr. 13. 07:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A keltetés során (az elején) lámpázással meg lehet állapítani. Korábban nehéz, mert nagyon kicsi a csírasejt.

Az eljárás:

[link]

és néhány fotó:

[link]

2012. febr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a kotló alól legalább 1 hét kotlás után a tojásokat kivéve 1 sotét helységben,kozvetlen a villanyégo elé tartva kell leelenorizni,a fias tojásokban sotétes folt van,az uresen átvilágít az égo.
2012. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KovA1963 ***** válasza:

Úgy tudom átvilágítható - és látható a különbség fias és nem fias között.


Én keltettem tojást ami olyan helyről származott ahol volt kakakas. Sajnos menetközben elromlott a villanypárna és a hőmérsékletet sem tudtam jól kontrollálni, attól tartok, hogy néha befülledés okán túl is melegedhetett.

Az eredmény: két tojásban semmi - egy zöldre zápult és egyben ott volt szegény kiscsibe eléggé kifejlődve.

Nagyon sajnáltam soha többé nem bénázok ilyesmivel kiváncsiságból. :-(


De egy tyúkanyó biztos profi módon kikelteti.

Amúgy szomszédasszonyunknak (84 éves) egyfolytában keletkeznek kiscsibéi - a tojásokat amit a tyúkok szanaszét tojogatnak és ő nem talál meg - rendszeresen kikeltegetik, úgyhogy szerintem igen hatékony dolog alapból...

2012. febr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bridgite válasza:
A lámpás megoldást javaslom én is.
2012. febr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zazuzu válasza:
Ketteskének: Ennyi tyúkra egy kakas nagyon kevés. 5-6 tyúkhoz 1 kakas, a siker garantált.
2016. febr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!