Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Gyöngytyúkokat érdemes tartani?

Gyöngytyúkokat érdemes tartani?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszenek, szerintem az egyik legszebb baromfi.


Viszont azt hallottam róluk, hogy nem kifejezetten háziállatok. Tudnak repülni, vadak és hangosan rikácsolnak, zavarják a környezetet.


A húsa milyen ízű? Aki evett már gyöngytyúkhúst, annak kíváncsi lennék a véleményére.


2012. febr. 14. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
A húsa rendkívül száraz, vad jellegű (nem szeretem :S ). Szépségre meg, hát... szvsz, bármelyik színpompásabb baromfi szebb náluk. A hátrányaikat pedig jól összefoglaltad: "Tudnak repülni, vadak és hangosan rikácsolnak, zavarják a környezetet." Éppen ezért rendkívül idegesítőek, annyira, hogy - pozitívumot is említsek - még a férgek is messze elkerülik a portát. :D Kutya helyett ideális házőrzők...
2012. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Kap egy "hasznos" jelet. :)
2012. febr. 14. 12:24
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem voltak,a husuk rágós,sotét,a tojásuk ízetlenebb mint a tyúktojás,tényleg hangosak,foleg hajnalban ,,énekelnek´´,elég agresszívak,nekem a tyúkokat véresre csipedték,a patkányokat viszont nem riasztja a hangjuk.TAPASZTALAT!hamar a fazékban végezték.:-)
2012. febr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
:)
2012. febr. 14. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Voltak. Befogni nem lehetett őket, külön portyáztak a kertben, repültek a fára is, szomszédba át. Éjjelre a baromfiudvar közelében vannak (annak kerítése vagy az melletti szilvafa).

Húsa vad jellegű, száraz, de isteni leves készül belőle.

Nekem személy szerint tetszenek. Tudtad, hogy vannak szürke meg fehér színben is?

A hangjuk egy borzalom! Valamitől megijednek, percekig nyomják. Jobb, mint egy jelzőkutya.

A tojása kisebb, hegyesebb, héjja jóval keményebb, mint a tyúké.

2012. febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is voltak 2 éve. Kiscsibének még aranyos volt.....aztán megnőtt. Előszöris: A férgeket nem riasztja el a hangjuk. A padlásunkra nyestek költöztek, a terménytárolóba egerek.

másrészt felnőttek és szépen sorban elrepültek. Egyet se tudtam megkóstolni, mind elcsavargott. :(

2012. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is szépek nekem van 1 pár

Miért ne lennének háziállatok?

Nagyon is tudnak repülni nekem 2 szomszéddal arrébb repült.

De ha egy kicsit levágsz a szárnyából akkor nem tudnak.

Hangosan rikácsolnak??? Engem nem zavarnak és az meg nem érdekel hogy zavarja-e a szomszédot.

És egy pár jó tanács:

Ha gyöngytyúkokat tartassz ne nagyon engedd össze rendes tyúkokkal mert a gyöngytyúk bántsa a tyúkokat!!!!

És legyen nagy helyük mert szeretnek szaladgálni.

Az ólba meg tegyél 1 kis létrát szeretnek magasan ülni!! :)

2012. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kiskorukban cukimuki kis "vaddisznó kölyök" , felnõtt korára a hím agresszív kopasz szõrös fejũ meg a tojó is ... Nagy búb van a fején! Komolyan , ijesztô! XD A húsát nem kóstoltam, mert állatbarát vagyok :D A sajátjaimat sosem vágom le :< )
2012. ápr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
65%
Nekem is van, én is imádom őket! A nálam 10db egy kb 7x 4x területen vannak kb magasság: 2,5m. Kíválóan elvannak. Ettem már gyöngytyúkhúst és isteni,nagyon finom,ízletes!!! A tojása is nagyon finom,és hosszabb ideig is eltarható (mint a házityúk tojása) a hangos rikácsolást én még nem nagyon tapasztaltam (pedig 5 éve tartunk már,s vanna szomszédaink!! és nem zavarják őket) meg igazából csak néha hangoskodnak! Amúgy már láttam mikor elkapott egy patkányt!! Ott hurciburciszta" Én mindenesetre nagyon jó baromfifajtának tartom!! :)D
2013. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk mostanra 1 tojó maradt és 1 hím, szóval nem repülnek el. Tudniillik csak párzási időszakban repülnek el, de csak akkor, ha nincs tojó a. közelben :)
2013. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!