Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lenne a legjobb Csőrikének,...

Mi lenne a legjobb Csőrikének, mit tegyek hogy boldog legyen?

Figyelt kérdés

Van 3 lány hullámos papagájom és az utóbbi időben Csipi állandóan üldözi és csipkedi Csőrit, eléggé meg van már tépkedve, meg van, hogy súlyosabban belekap Csőribe (volt már hogy vérzett, meg volt hogy nagyon szédelgett és úgy láttam rosszul volt). Szerintem azért lehet, mert féltékeny rá, mivel Csipi szerelme Csiripke (ő játsza a fiú szerepet) és gondolom Csipi ezért utálja Csőrit. Csőri állandó stressznek van kitéve emiatt mert éjjel-nappal a ketrecen lóg (mert oda menekül) és figyeli mikor kell menekülnie...Azt hittem hogy változni fog a helyzet, de már napok óta mindig ki van téve ennek, hogy folyton menekülnie kell Csipi elől. Mit tegyek hogy Csőri boldog legyen és ne kelljen így élnie? 3-an együtt sose fognak megférni egymás mellett?

Van egy tartalék kalitkám amúgy, de az nem túl nagy, talán egy hullámos papagájnak elég lehet, na de akkor meg ő egyedül lesz...szóval nem tudom mitévő legyek. Már arra is gondoltam, hogy veszek még1 nagyobb méretű kalitkát és veszek Csőrinek egy pasit és akkor ők meg úgy lesznek párban...csak még nem mertem megtenni ezt a lépést, mert párom szerintem nagyon megharagudna még1 papagájért. Csak nem tudom mi lenne a jó megoldás. :((


2012. febr. 19. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb neki egyedül, mint hogy állandóan menekülnie kell. Ráadásul akár addig ütheti a másik, amig bele nem hal szegény. Rakd külön, de úgy hogy azért lássa a másik kettőt, akkor nincs annyira egyedül.

Egyébként a hullámosok el vannak egyedül is, csak akkor nagyon sokat kell velük foglalkozni.

A legjobb megoldás a nagyobb kalitka és neki is egy pár. Szerintem ahol 3 papagáj van, ott 4 is elfér :)

Nekem nimfáim vannak, 4 db.

2012. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy előbb-utóbb az lesz, hogy beszerzek egy fiú papagájt a Csőrikének...és külön rakom Csipiéktől, tehát Csőri és egy új fiú papagáj fognak egy új párt alkotni. Remélem így akkor már jó lesz...

Viszont amíg nincs egy új, addig kit rakjak külön: Csipit a támadót, vagy pedig Csőrit az áldozatot?

2012. febr. 19. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Csipit raknám külön.
2012. febr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor úgy lesz, ha továbbra is piszkálja!
2012. febr. 19. 15:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Csipi, Csőri, Csiripke :) A végére kicsit belezavarodtam. Mindenesetre a párt hagyd együtt, még akkor is ha Csipi a támadó. Nem büntetésből kell őket külön választani.
2012. febr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csipit raktam ki tőlük, így már Csőrike vígan tud ücsörögni akárhol és nem kell a rácson lógnia egész nap és félnie.

Egy ideig így maradnak, aztán lehetséges, hogy szerzek Csőrinek egy fiúpapagájt. És szerintem Csipihez majd átrakom Csiripkét a kisebbik kalitkába, Csőri és az új fiúja meg a nagy kalitkában lesz. Aztán meglátom, hogyan tovább. Bár lehetne nagyobb is az a másik kalitka: tehát a kisebbik kalitka kb. 40 valahány cm hosszú és kb. 30 széles.

2012. febr. 20. 21:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy vannak azóta? Lett új pasi?
2015. júl. 16. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta már meghalt a Csőrike és a Csipike is.

De nem egymás miatt, más gond volt, semmi köze a történethez.

Először a Csőri halt meg, így egy darabig a "szerelmes pár" együtt élt, talán 1 évet.

Aztán elment Csipike is.

És Csiripke meg kapott egy új párt, fiút ráadásul akinek a neve Csicserke! Na legalább így már normális fiú-lány párom van. :)

2015. júl. 16. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!