Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vettem egy Kanárit és hogyan...

Vettem egy Kanárit és hogyan tudnám kézhez szoktattni?

Figyelt kérdés
5 éves kanáriról lenne szó és szeretném ha kézhez szokott lenne

2012. febr. 19. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Türelemmel. Eleinte csak legyél mellette, szokja meg a mozgásodat, a hangodat, azt, hogy néha benyúlsz cserélni a vizet meg az ételt. Aztán ha már nem kap frászt, ha benyúlsz a kalitkába, akkor a kedvenc csemegéjét vedd a kezedbe és nyújtsd be neki. Valószínűleg elücsöröghetsz így 1-2 órát, mire rászánja magát, hogy belecsipegessen, de fokozatosan meg fog bátorodni. Minden nap foglalkozz vele egy kicsit, és ne tegyél hirtelen mozdulatot.

Én a zebrapintyem szelídítését kiskoromban ott csesztem el, hogy miután 2 órát vártam, hogy a kezemben tartott tálka fénymagra rászálljon, amint rászállt, kiesett a zsibbadt kezemből a tál... A madár persze megijedt és soha többé nem volt hajlandó a kezemre szállni... :(

2012. febr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Törpilla57 ***** válasza:
100%
Mivel 5 éves kanáriról van szó, valószínűleg már reménytelen a dolog. Amíg kicsik, esetleg hozzászoktatható az emberhez. Pl. mi néha besegítünk a kanári mamának az etetésbe, de amikor már tudnak enni önállóan, akkor már nem avatkozunk be, maradjanak "igazi" madarak. Tehát kisebb korban - ha valaki ezt akarja - bizonyára megszelidíthetők, de 5 éves korban már nem.
2012. márc. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Törpilla57 ***** válasza:

Azt azért még leírom, hogy ez a kézhez szoktatás kétoldalú.


Persze jó lenne, az ember szeretné és élvezné ezt, de a kismadár, ha így akarják nevelni, akkor már egész pici korban el kell kezdeni azzal, hogy a gazda eteti, viszont ha felnő, enni sem tud önállóan, teljesen az embertől függ: akkor senki se csodálkozzon, ha a kedvence meghal, hisz a nagyobb madarat már etetni is nehezebb, nem beszélve arról, hogy folyamatosan kellene etetni és itatni is. Később pedig - ha életben marad - majd tojásokat rak, a kikelő fiókákat nem fogja etetni, azt sem tudja mit kell csinálni. Ennyire nem lehetünk önzők, mi emberek!

2012. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!