Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Bp. Közelépen nem standard...

Bp. Közelépen nem standard hullámos papagáj tenyésztő?

Figyelt kérdés

Szinte csak standard tenyésztőt találtam, én viszont a kisebb fajta, "állatkereskedéses" hullámos párt szeretnék, azonban tenyésztőtől. Azt olvastam, hogy a kisebb változat egyedei tovább élnek.


Az első hullámosomat állatkereskedésben vettem,még pici volt, de sajnos 4 évesen elpusztult begypangásban:((


Ha nem találok tenyésztőt, és kereskedésben veszek egészséges madarat (nyilván, ha beteg, látszik rajta, borzolt toll, gubbasztás stb.), és még az eddigieknél is jobban odafigyelek, párban is tartom, akkor van esélyem rá, hogy elélnek 10-15 évig? Imádom őket, de olyan szörnyű, hogy ilyen rövid életűek:(((


Az eredeti zöld-sárga színváltozat egyébként egészségesebb, mint a többi? Nekem albínó volt, gondolom ez is belejátszhatott a betegességébe :S


Köszönöm a válaszokat, fontos lenne!


2012. febr. 19. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a standard huli rövidebb ideig él e mint a sima. Viszont a színnek semmi köze a megélhető életkorhoz. Az albínó semmivel sem gyengébb, mint egy zöld vagy kék.


Állatkereskedésben is lehet venni egészséges példányt, nem állítom, hogy nem. A tartási viszonyoktól viszont rosszul vagyok, gondoskodás 0, kapnak enni, inni, néha kikotorják a kalitok alját aztán kész. A rossz tartásra hosszabb távon rámehet a madár egészsége. És sok esetben fogalmuk sincs arról, hogy mennyi idős a madár. Nem mellesleg még a nemüket sem tudják, 90%-ban még a kék csőr akkor fiú, barna akkor lány elméletet szajkózzák, ami ugyebár nem így van.


Hol kerestél papagájt? Én hulival nem foglalkozom, az ismerősöm, aki igen, ő pedig messze lakik Budapesttől.

Javaslom, hogy nézz körül a www.idre.hu oldalon ide jóformán CSAK tenyésztők járnak. Biztos vagyok benne, hogy megtalálod az emberedet!

2012. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia az én hullámosom tenyésztőtől van és elég kis méretű. Pont ma döbbentem rá amikor a kereskedésben kaját vettem hogy az ottaniak mennyivel nagyobbak. Én bementem a récsei centerbe és ott egy fiatal lány az ottani állatkereskedésben mondta hogy ő tudna szerezni nekem tenyesztotol. Ha bemész oda akkor tuti szerez neked is :) az enyém kék de van több fele is. Szerintem nem függ össze a színnel de az albínó biztos hogy kényesebb
2012. febr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Áron válasza:

Kedves Utolsó kérdező!

Megkérdezhetem hogy melyik tenyésztőnél vetted a madarakat?

2021. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!