Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megéri hullámos papagájt...

Megéri hullámos papagájt állatkereskedésben venni?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy a közeljövőben vásárolok egy hullámos papagájt kalitkával és mindennel együtt. De mivel az én városomban nem nagyon tudok tenyésztőről, vagyis majdnem kizártnak tartom, ezért kíváncsi lennék arra, hogy volt-e közületek olyan, aki állatkereskedésben vette a hullámos papagáját, és meg van/volt elégedve vele, jól meg tudta szelidíteni stb. Jó persze ez attól is függ, hogy mennyire ért hozzá a vásárló, és hogy a papagáj kinézetéből/állapotábol ott a helyszínen meg tudja-e állapítani, hogy igenis az a papagáj jó példány. Azért, mert múltkor bementem az állatkereskedésbe, és azért elszörynedtem hogy milyen sok hullámos van egy kalitkában, jó persze elég nagy, de akkor is... Eléggé vad körülmények között élnek meg minden. Ennek ellenére láttam szép példányokat, szép színekben, szóval nem csak kék meg zöld volt hanem voltak tenyésztett tarka példányok is köztük. Szóval személyes tapasztalatokra, véleményekre lennék kíváncsi. Előre is köszönöm szépen!
2012. febr. 22. 19:33
 1/7 anonim válasza:

Én vettem a páromnak állatkereskedésben egyszer hullámos papagájt. Nem volt gond, sikerült megszelídíteni, egy kis fürtös kömény csodákra képes:)

A baj csak annyi volt, hogy egy évet se várta meg szegény, megdöglött.

Nem tudom, hogy "hozta magával" vagy fertőzés volt, de megvakult, majd feldobta a talpát :(

2012. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sok papagájom volt/van, mind kereskedésből, mert a környéken senki nem tenyészt. Eddig még csak egyszer fogtunk ki "problémás" hullámost, de tény és való: tudni kell vásárlás előtt, mit kell nézni, hogy észrevedd, melyik egészséges, kiegyensúlyozott papagáj. A tapasztalataim jók, bár kevesebbet kell "küzdeni" egy tenyésztőnél kézzel nevelt példánnyal, de szerintem megéri.


Amúgy már a kék is tenyésztett szín, csak a zöld "eredeti".

2012. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!:)
2012. febr. 22. 19:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha fiatal példányt veszel akkor nagyobb rá az esély hogy egészséges,kiegyensúlyozott madarat választasz mert ha idősebbet veszel akkor valószínűleg már egy jó ideje ott/olyan körülmények között élt tehát valószínűbb hogy beteg,problémás lesz.

Én is kereskedésből vettem 4 és fél éve a hullámosom. Színre nem pont ilyet akartam de mivel ő volt a legfiatalabb(fekete volt a csőre vége) őt vettem meg mert biztos nem nyomorgott hetek óta a kereskedésben.

2012. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2012. febr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sepsiszentgyorgy(Romania)..
2012. febr. 28. 14:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Értem.Akkor nem igazán tudok segíteni :$$
2012. febr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!