Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájom hím-e vagy...

Hullámos papagájom hím-e vagy tojó?

Figyelt kérdés

Azt írják mindenhol kék a hímeké.

A tojóké rózsaszín, és nekik az orrlyuk körül fehér.

De az én madaramnak alul kék, az orrlyuk körül fehér.

A kék fog idővel eltűnni? Vagy pedig az egész bekékül majd?

Képek:

[link]

[link]

[link]



2012. febr. 24. 10:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagy a ketrece van, 5 rúd is van benne köztük egy egész vastag, de azt nem szívesen használja.

A körme engem is nagyon zavar, viszont egyenlőre nagyon félénk, és szelídítés szempontjából nem tenném ki egy körömvágós stressznek.

Hamarosan beszerzek egy körömkoptatós rudat, hátha az segít.

Azért köszönöm az észrevételt, és a tanácsot. :)

2012. febr. 24. 19:14
 12/18 anonim ***** válasza:

NE!

A karomkoptató semmire se jó sőt ártalmas mert kidörzsöli a talpát amitől fekély,stb nőhet rá.

Inkább cseréld le vastag ágra az összes ülőrúdját.

2012. febr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

:O Ez nem jutott volna eszembe! Jó hogy szóltál!

Azt nem értem minek árulnak kisállat kereskedésekben olyasmit ami veszélyes a madárnak???

Akkor marad a vastagabb fa.

2012. febr. 25. 11:15
 14/18 anonim ***** válasza:

A pénzért. Amíg van olyan ember(sajnos még sok van) aki megveszi ezeket a vackokat mert nem néz utána a dolgoknak vagy nem hiszi el amikor valaki írja/mondja hogy ártalmas addig árulni fogják a kereskedésekben,interneten mert nem érdekli őket a madarak hogyléte.

A karomkoptatón kívül árulnak tükröt, csengőt, műpapagájt, körkalitkát, műanyag ülőrudat, önetetőt, önitatót, mézes karikát,stb is pedig ezek közül mind árt/árthat a madaraknak.

2012. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve hogy szinte minden magkeverékbe,kiegészítő kajába mogyorót raknak amikor a mogyoró 80% gombával fertőzött ami megbetegíti azaz mivel nehéz időben észrevenni a betegséget megöli a lakásban tartott madarakat.
2012. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Én is utánaolvastam pedig, mielőtt állatot vettem volna hogy mit szabad és mit nem.

Az előzőleg felsoroltak közül eggyel viszont még nem találkoztam: a mézes karikával mi a baj? Az bizony van most a kalitkában nálunk.

2012. febr. 25. 14:22
 17/18 anonim ***** válasza:

Ő tojó papagáj.

Az enyémek is így néztek ki fiatalabb korukban és bebizonyosodott hogy ők tojók.

A körömvágásról annyit, hogy én egyiknek se vágtam soha, pedig a legidősebb már több mint 3 éve velem van, magától lekopik, letörik nekik, szóval szerintem nem kell őt ezzel zaklatni.

2012. febr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Rengeteg cukrot,mesterséges anyagot tartalmaz ami nem túl jó nekik.

Lehet házilag is csinálni: [link]

2012. febr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!