Kezdőoldal » Állatok » Madarak » HOL VEHETEK JÁKÓ PAPAGÁJT?...

HOL VEHETEK JÁKÓ PAPAGÁJT? átnéztem az interneten az összes oldalt, ahol el lehet adni valamit, és csak 2 jákó papagáj hirdetést találta, azok is 2011. októberiek! Hol vehetnék papagájt?

Figyelt kérdés

2012. febr. 24. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
fogj egy galambot!
2012. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék jákó papagájt,mer az beszél!de ha tudnám,hogy a rozella papagáj beszél-e,vennék azt mert abból rengeteg van a neten,csak nem tudom hogy beszél-e!
2012. febr. 24. 11:46
 3/9 anonim ***** válasza:
A beo madár is tud beszélni :)
2012. febr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Csak azért, mert beszél, ne vegyél jákót. Ők egy kissé magasabb szintű törődést igényelnek, mint a legtöbb papagáj.

Vegyél egy hullámost vagy nimfát, őket is lehet tanítani beszélni.

A rozellával esélyed sincs.

Jákót amúgy tenyésztőtől. Keress rá így a gugliban!

2012. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
expressz.hu - van minden
2012. febr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Felkészülés, utána kérdezés/olvasás nélkül ne vegyél se jákót se mást.

Egy papagájnak(nem csak a jákóknak) ha nem adsz mindent amit kell, ha nem figyelsz oda mindenre amire kell, ha nem elégíted ki minden szükségletét akkor egy depressziós,boldogtalan,tolltépős,beteg,stb madarat kapsz aminek ha folyamatosan beszélsz se fog megszólalni.

2012. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem van 2 eladó!50ezer/db hím tolyó szépek már beszélni is tudnak
2012. febr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Kérdésedről úgy vettem ki, hogy szerintem nem vagy felkészülve egy jákó papagáj tartására, talán egyéb papagájéra sem... Nem rosszindulatból mondom. Én is papagájvásárláson töröm a feje, már több hónapja, és tudom, hogy nem szabad elhamarkodni.

Nos, mivel beszélő papagájt szeretnél, kinézted a jákót. Csakhogy, nagyon sokan nem mondják el, hogy a jákó az egyik legintelligensebb és legstresszérzékenyebb papagáj. Nagyon gyakori, hogy kitépi a tollát, mert az emberek nem megfelelő körülmények között tartják. A jákót csak olyan embereknek szabad megvásárolni, akik otthon vannak egész nap vele (pl otthon dolgoznak) és van napi 8 órájuk foglalkozni vele (nem 8 órát simogatni stb, hanem itt lenni vele egy szobában és beszélni hozzá, ezt munka közben is meg lehet oldani). Lényeg, hogy a jákót semmiképp sem ajánlom. Nem is beszélve arról, hogy egy fiatal kézzel nevelt fióka kb 150ezer Forint körül van.


Nagyon sok papagáj van, amelyik képes hangutánzásra/beszédutánzásra.

Én úgy tudom, hogy a rozella az nem annyira, viszont a hullámos papagáj megtanulHAT beszélni is, a nimfa is, bár az kevésbé viszont hangutánzása igen jó. Ezenkívül a sándor papagájok is megtanulhatnak szavakat és a barátpapagáj is. Ajánlom, hogy nézelődj még sokat mielőtt papagájt vásárolnál, ugyanis ezeknek teljesen más igényeik vannak, mint egy kutyának/macskának/hörcsögnek vagy egyéb állatnak. Sokáig élnek és könnyen megunhatod őket, vagy a kiabálásukat. Nem beszélve arról, hogy általában minél nagyobb a papagáj annál hangosabb is tud lenni.

Azt megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2012. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Rövid Anikó válasza:
A Jákó az egyetlen papagáj,mely nem utánoz hanem tudatosan beszél,magas intelligenciával rendelkezik!!!ő nem azt mondja amit te akarsz hallani ,azt mondja amit ő akar beszélni,nekem is van Jákóm,1 éves,nagyon sokat beszél,mikor jönnek vendégek mindég intelligensen köszön nekik,ha éhes kér enni,elmondja mit kér,,persze nyilván én tanitottam neki,de nem felejti el,és aztán magától képzi a mondanivalóját,,nagyon aranyos,és nagyon szeretjük is,,a jól tartott Jákók akár 80-100 évig is elélnek,,nagyon sok türelmet,törődést és szeretetet kell adni nekik,,:)
2012. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!