Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék kalitkát venni...

Szeretnék kalitkát venni hullámos papagájnak?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni kalitkát a leendő hullámos papagájomnak egyelőre ezt néztem ki:

[link]


illetve osztálytársam apja tudna csinálni 5 ezerért 30×39×50 cm-es kalitkát, de csak rácsosat tudna - tehát négyzethálósat, szeretném nekik adni a pénzt, mert nem állnak jól anyagilag, de a madárnak mennyivel lenne rosszabb az a kalitka? Úgy négyzethálós, mint a matematika füzet rácsai, csak kicsit ritkábban... Mintha minden második vonal lenne meghúzva a matematika füzetben.

Tehát mennyivel lenne jobb választás az, amit linkeltem, mint a négyzethálós-rácsos?


2012. márc. 1. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem ha már ennyire tényleg nekik adnád a pénzt (amit szerintem nem is csinálnál rosszul), akkor csináltasd haverod apjával, és akkor neked is megnyugszik a lelked, sőt, szerintem nem is zavarná a papagájt ha ilyen ketrece lenne. annyi hogy azért legyen valami amin meg tud állni, ha ez megvan akkor nem zavarná hogy a ketrecen nem tud mászkálni...
2012. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az egyik nimfámnak is négyzethálós a kalitkája ugyanúgy vagy még jobban tud rajt mászkálni mert a gyáriknak általában függőleges a rácsa amin lecsúszik a lábuk.

Csak arra figyeljen az osztálytársad apja hogy 1-1,5cm legyen a rácstávolság,olyan fémből készüljön ami nem mérgező nekik,az ajtó/ajtók úgy legyenek elhelyezve hogy könnyen elérj mindent.

2012. márc. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És az milyen, amit belinkeltem?
2012. márc. 1. 22:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem ez nem tetszik, szerintem nem olyan jó. Téglalap alakú legyen a kalitka.
2012. márc. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De így is elég nagy, végülis elfér kényelmesen, hasonló méretű teljesen téglatest alakú kalitka meg 12 ezertől kezdődik :/
2012. márc. 2. 08:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Előszöris: a hullámos papagájt párban kell tartani, mert úgy lesz boldog, mivel társas állatkák, szóval legalább kettőt vegyél!

Másodszor: Kicsi a mérete a kalitkának. Magasságra jó, de az alapterülete az kicsi a számára!

Ahhoz, hogy két hullámos papagáj kényelmesen elférjen, legalább egy ilyet vegyél: [link]


Ne sajnáld rá a pénzt, inkább gyűjtsd össze, de szerezz be nekik egy kényelmes otthont hogy jól érezzék magukat és emellett minden nap majd legyen nyitva a kalitka ajtó is, amikor tudsz vigyázni rájuk!

2012. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok:


Még azt hozzátenném, hogy ha nem tudod megfizetni az árát egy ilyen kalitkának, akkor inkább ne vegyél papagájt sem. Vagy veszel neki egy kényelmes otthont, vagy akkor inkább ne legyen papagájod! Nem rosszindulatúságból írom hanem jó tanácsként: ha igazán szereted őket, akkor teremts nekik megfelelő otthont!

2012. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg tudom fizetni, majd szeretnék egy második papagájt nyáron, amúgy ismerősöm ajánlotta, ő ebben tartja a papagáját, és amikor otthon vagyok (napi 8 óra minimum), akkor repkedhetne a lakásban :) vannak már kitéve neki kis ágak mindenfelé.
2012. márc. 2. 12:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Mármint a szobámban, a lakásban nem egész nap
2012. márc. 2. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!