Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj hám/póráz? Kínzás...

Papagáj hám/póráz? Kínzás vagy sem? Tanács kellene.

Figyelt kérdés

Üdv!


Körülbelül 5-6 hónapos nimfapapagájom van, kézzel szeliített. Nagyon jó fej, nyugis, bár picit makacs és önfejű. Állandóan hozzám repked, bújik stb... Megfordult a fejemben, hogy kivinném a szabadba a levegőre, napfényre, de félek, hogy elrepül és nem talál vissza hozzám.


Szóval olvastam erről a papagáj hámról, találtam is egy kamikazee.hu nevű oldalt, ahol van az ő méretére is, de nem tudom eldönteni, hogy kínzás lenne-e vagy semmit sem érezne a szabadságon és a szabad röpködésen kívül.


Nem szeretném, hogy bármilyen károsodás érje a madaramat, azt sem akarom, hogy féljen vagy szorongjon a hám miatt. Viszont nem tudom, hogy ezek a lehetőségek fennállnak-e. Mert mi van, ha nem törődik a hámmal és boldogan repkedhet, vagy kint lehet a friss levegőn és még jó is neki?


Ez nagy dilemma. :)



2012. márc. 14. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A papagájhám nem arra való, hogy beleteszed, kiviszed, a madár röpül, te meg húzod folyton vissza.

Meg kell lennie annak a bizalomnak, hogy nem fog fejét veszve elrepülni tőled, amint kiléptek az utcára. A papagájhám "csak" egy biztosíték, hogy még véletlenül sem fog elrepülni tőled.

Egyszóval: nem reptetésre való. Ha a madarad van annyira bizalmatlan, hogy egyből szökne, akkor felejtős, mert csak bestresszelteted vele.

2012. márc. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem szökős fajta. Fent is írtam, hogy mindig keresi a társaságom. Szinte mindig kint van, egy perc nyugtom sincsen tőle, mert jön utánam.


Nem is reptetésre akarom elsősorban. Csak gondoltam, hogy neki is jót tenne, ha a jó idő beköszöntével ki lehetne vinni őt a szabadba.

2012. márc. 14. 19:18
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor jó. Károsodás nem fogja érni. Ha bepánikol és elrepülne, rögtön hozd be. Majd megpróbálod máskor.

Persze a hámhoz szoktatni kell előtte és az nem pár óra.

2012. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó a hám. Mindkét nimfámat hozzászoktattam tavaly kb 1 éves korukban. Házilag készítettem a hullámosomnak. És a napokban rendeltem a királypapagájomnak is. Én meghosszabbítottam a pórázt kb. 10 méteresre hogy sokat tudjanak repülni. Tavaly mindkét nimfám élvezte a repkedés és a plusz velem töltött időt tehát gondolom a királyomnak és a hullámosomnak is tetszeni fog.

Csak az a hátránya hogy 2 hetente télen is hiába nem viszed ki rá kell raknod mert könnyen,hamar elszokik tőle.


A kinti friss,magas páratartalmú levegő jót tesz nekik.

A lényeg az hogy fokozatosan,türelmesen szoktasd hozzá mert ha elsieted és "ráerőszakolod" nem fogja jól érezni magát benne. Meg persze az is fontos hogy olyan helyre vidd ahol nem közlekednek autók és dohányzó emberek.


[link]

2012. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kimaradt: Mielőtt kivittem őket megtanítottam nekik hogy ha bizonyos szó kimondása után "eldobom" őket akkor repüljenek vissza hozzám. Így mindig visszajönnek kint is és nem a földre,fűbe,a mellettem álló emberekre,stb szállnak le.
2012. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon bújós, imádja ha a fejét simogatom. Totálisan elréved benne. Viszont az új dolgoktól tart, fél, előfordul, hogy megijed valamitől, akkor hirtelen elrepül.


Kertbe vinném, hegytetőre, szóval nem füstös, autósm poros helyre. Csak nem tudom, hogyan viszonyulna az új környezethez. Azért azt se akarom, hogy ijedten repkedjen.


Egyébként bízik bennem, mindig jön hozzám, csipeget, piszkál. Csak kicsit makacs és önfejű. És éppen utóbbi tulajdonságok miatt nem tudom, hogyan viselné a dolgot.


Olvastam az oldalon a hámhoz való szoktatást, nem csinálnám másképp.

2012. márc. 14. 19:32
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármennyire bújós,szelíd,félős/nem félős a madár az első pár alkalommal minden zajtól,látványtól megijed és elrepülne.

Nekem ez vált be tavaly és idén is ezt fogom alkalmazni: A madártól mindig kb 10 centire fogom a hámot. Így amikor megijed nem tud elrepülni. Az első nap mindig olyan helyre viszem ahonnan csak távolról látja az embereket,bicikliseket,autókat. Másnap,harmadnap sokat(másfél-két órát) sétálok vele a környéken hogy közelebbről is megismerjen mindent. Ha valamitől megijed simogatom,beszélek hozzá,átfogom,stb hogy megnyugtassam de megyek tovább. Ezzel a módszerrel a második nap elején lévő ijedt,legszívesebben elrepülő nimfákból csukott szemekkel/hunyorgatva pihenő,nézegető nimfák lettek a harmadik,negyedik napra. Mert minél többször látják hogy pl. a közeledő biciklis csak elmegy mellettünk és nem bántani akar annál előbb jönnek rá hogy nem kell félni.

Így amíg oda nem érek velük ahol reptetni szoktam őket nyugodtan üldögélnek a kezemen.

Csak az a baj hogy télen elfelejtik hogy mit láttak, tapasztaltak kint ezért minden évben újra végig kell velük ezt csinálni.

2012. márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A négyes válaszolónak, aki linkelte a képet:


A te madarad hogyan reagál, amikor ráteszed a hámot? Szóval úgy lehet emelgetni a szárnyát, hogy nem is tiltakozik? Picit se áll ellen?

2012. márc. 15. 21:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Tiltakozik de nem a hám miatt hanem azért mert nem szereti ha a szárnyát piszkálom. De a tiltakozását nem nagyon lehet észrevenni mert amíg rá nem teszem a hámot teljesen mindig a fém karikával játszik a hám elején amibe annyira belemerül hogy szinte észre se veszi.
2012. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 ATOMAIZER válasza:
Tök jó nem kínzás nekem is van megéri
2016. jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!