Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagáj hám/póráz? Kínzás...

Papagáj hám/póráz? Kínzás vagy sem? Tanács kellene.

Figyelt kérdés

Üdv!


Körülbelül 5-6 hónapos nimfapapagájom van, kézzel szeliített. Nagyon jó fej, nyugis, bár picit makacs és önfejű. Állandóan hozzám repked, bújik stb... Megfordult a fejemben, hogy kivinném a szabadba a levegőre, napfényre, de félek, hogy elrepül és nem talál vissza hozzám.


Szóval olvastam erről a papagáj hámról, találtam is egy kamikazee.hu nevű oldalt, ahol van az ő méretére is, de nem tudom eldönteni, hogy kínzás lenne-e vagy semmit sem érezne a szabadságon és a szabad röpködésen kívül.


Nem szeretném, hogy bármilyen károsodás érje a madaramat, azt sem akarom, hogy féljen vagy szorongjon a hám miatt. Viszont nem tudom, hogy ezek a lehetőségek fennállnak-e. Mert mi van, ha nem törődik a hámmal és boldogan repkedhet, vagy kint lehet a friss levegőn és még jó is neki?


Ez nagy dilemma. :)



2012. márc. 14. 19:00
1 2
 11/13 anonim válasza:

egy kicsit már régi a kérdés de azért megkérdeznem hogy kiprobáltad-e?

Van egy nimfa papagájom és nagyon felkeltette a figyelmemet a kamikazeee papagájhám csak egy kicsit félek rádadni,átbujtatni a fejénél láttam a videót meg a képeket az oldalon hogy hogy kell ráadni. De bevállt? Tudtál vele menni?(nagyon szelid madaram van es tervezem hogy rendeljek-e ilyet de előbb megkérdeznék valakit aki használja/használta)

2019. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok tudom régi a kérdés de azert írok főleg neked 11es. Kamikazee hámot használok. Az én papagájom 6 hónapos (nimfa) imád mindent, új dolgok érdeklik szóval a hozzászoktatás annyit takart, hogy megjött a hám, utana ráraktam és kész. Mindig elkezd játszani a kis fém karikával, meg ha rajta van a póráz része akkor a karabinerrel. Úgy 2-3 perc alatt rá lehet varázsolni. Varázsolni mert mihelyst rárakom az első részét a hámnak rögtön elkezd játszani vele. Amikor rarakom akkor kb. 20 percig bizergálja utána mehet minden.
2019. júl. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
uh hát kicsit később de látom a válaszodat és köszönöm most fogok rendelni:))
2021. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!