Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SEGÍTSÉÉÉÉÉÉG! Veszélyben a...

SEGÍTSÉÉÉÉÉÉG! Veszélyben a Nimfám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Még tavaly novemberben vettem tenyésztőtől egy hím nimfapapagájt. Tudni kell róla, hogy nagyon szelíd és imádja a simogatást. Elhalmozom minden jóval, mindig szabadon van, mászkálhat kedvére, persze vigyázunk rá.


Amióta megvan, mindig egy adott magkeveréket kapott, ugyan azon csapvizet stb... Szóval semmi változás nem történt az étrendjében. Én is sokat voltam itthon (egyetemista lévén, hétfőtől csütörtökig albérletben lakom, aztán megyek haza), de mostanában az említett napokon a családom vigyáz a madárkára, akik ugyan olyan jól bánnak vele.


Szóval, tegnap észre vettem, hogy a kismadárka gubbaszt, nem énekel, nem hiperaktív, nem mozgékony. Szóval furcsán viselkedik. Nem tudtam mire vélni, azt láttam, hogy rengeteget tollászkodik, mindig vakarózik, a feje örökösen hátul van a szárnya tövénél. Gondoltam nincs gond máskor is tollászkodott már... Igen ám, de elkezdett aludni nappal, amit azelőtt soha nem csinált... Fej hátra, fél lábát felhúzta, felfújta a tollait és aludt... Aztán vettem észre, hogy piros a csőre hegye... Megszemléltem a szárnyát és ezt láttam (betadinnal be lett kenve, a barna folt az az. a kép készítése után megint be lett kenve. [link] )


Na nem tudom ezt hová tenni, mert jelenleg iszonyat mód rettegek, nehogy valami baj legyen... Nagyon imádom ezt a madarat, és félek, hogy valami baja lesz. Állandóan vakarózik, félek, hogy máshol is ilyeneket művel. És nem tudom, mitévő legyek. Az állatorvos csak csütörtökön lesz, addig mit csináljak?


Linkelem még egyszer, ez a gond: [link]



2012. márc. 24. 17:03
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Szegény kis Oszkár 2013. október 22.-én meghalt. Egy éven át sajnos nem javult az állapota, sőt rosszabbodott. Négy orvoshoz vittem, kétszer Pestre szakemberhez. Senki se tudott mit kezdeni vele... Az idők során már mindenhol tépkedte a tollát, hasán is, hátán a bőrt csípte, úgyhogy jobb híján már gallért kellett viselnie. Amint lekerült róla már ölte is magát.


Mindenféle gyógyszerrel, vitaminnal megpróbálkoztam. Aztán egyik nap megremegett, egyre rosszabbul lett, végül leesett az ülőrúdról, és szuszogott a földön, lecsukta a szemeit. Valami váladék jött a csőréből... Vele maradtam, oldalra fektettem, aztán...


Nagyon sajnálom szegényt, 3 éves volt, nagyon aranyos, kedves kismadár volt, szerette az embereket, szeretett bújni. Mai napig nem értem mi baja volt, senki se segített rajta. A párjának semmi gondja, azóta lett egy másik, fehér fiú, azzal sincsen semmi.


Kis Oszi emlékére: https://www.youtube.com/watch?v=iE2qiZHHWho

2014. márc. 20. 23:31
 12/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az a huzamosabb időn át folyó pár napnyi távollét váltotta ki ezt nála, annyira nagyon szeretett téged :( A papik nagyon érzékenyek, egyetlen nélkülünk töltött nap után is képesek megsértődni és hisztizni.. Sajnálom, hogy ez történt vele :( Biztosan tüneményes kis lény volt.
2016. szept. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!